bildirgec.org

greys anatomy hakkında tüm yazılar

America in Primetime | Tanıtım

Televizyon, 1941 yılında Amerika’da ilk kullanılmaya başladığından bu yana, Amerikan toplumuna ayna tutan en büyük araçlardan biri oldu. PBS tarafından yayınlanan bu 4 bölümlük belgesel de II. Dünya Savaşı sonrasından günümüze kadar Amerikan dizilerinde oluşturulmuş arketipleri, zaman içerisinde geçirdikleri evrimleri ve II. Dünya Savaşı, Vietnam Savaşı, 11 Eylül saldırısı gibi toplumu derinden sarsan olaylarla birlikte nasıl şekillendiklerini ele alıyor. Her bölümde farklı bir arketipin ele alındığı belgeselde dizi dünyasından kimler yok ki? Alan Ball’dan Shonda Rimes’e, Michael C. Hall’dan Hugh Laurie’ye, Edie Falco’dan Felicity Huffman’a saymakla bitiremeyeceğimiz kadar yaratıcı, yapımcı ve oyuncu mevcut. Daha da kimler var derseniz buyurun yazının devamına.
devamı

10 yorum | desperate houseboy | 2 yıl önce

2011-2012 Sezonunda ABC ve NBC’nin İptal – Devam Kararları

Kanalların peş peşe iptal/devam kararlarını açıklamaya devam ettiği şu günlerde, ABC ve NBC cephesinden de birkaç iptal – devam haberi geldi. Merak edenleri yazının devamına alalım.
EK:11.05.2012′de yeni gelen haberler doğrultusunda yazı güncellenmiştir.
EK (2): 12.05.2012 itibariyle iki dizi hariç NBC ve ABC’nin bütün dizilerinin akıbetleri belli oldu ve yazı tekrar güncellendi.
EK (3): 14.05.2012′de akıbeti belli olmayan dizi kalmadı ve listeler son halini aldı.
devamı

74 yorum | rpdi | 2 yıl önce

İsimleri Yüzünden Harcanan ya da Harcanmayan Diziler

Deneme (pilot) bölümleri mevsimindeyken, The Hollywood Reporter, dizilere uygun isimler bulmanın ne kadar önemli bir aşama olduğundan dem vuran bir yazı hazırlamış . “Dizi İsmi Bulma Sanatı” başlığını koyduğu yazıda, bazı meşhur dizilerin proje aşamasındayken isimleri neydi, sonra ne oldu konusuna değinmiş.
Buradan yola çıkarak, en kötü/alakasız dizi isimlerini sıralamaya ne dersiniz?
devamı

29 yorum | dkamoy | 2 yıl önce

Dizilerden Hangileri İptal, Hangileri Devam Yolunda?

Eskiden EW‘nun şimdilerde Tvline‘ın muhabirliğini yapan Ausiello her yıl olduğu gibi bu yıl da iptal/devam durumlarını öngördüğü listesini bizimle erkenden paylaşmış. Biz de geçen yılki gibi kendisinin bu listesini sizlere sunalım istedik.
Buyrun ABC, CBS, Fox, NBC ve The CW kanallarında bu aralar yayında olan ve 2011-2012 sezonunda görmek isteyeceğimiz 73 84 yapımın akıbetlerine:
devamı

131 yorum | dkamoy | 3 yıl önce

Aşağı İn Yukarı Çık