bildirgec.org

kore dizisi hakkında tüm yazılar

Boys Over Flowers — Tanıtım

Boys Over Flowers, Güney Kore’nin KBS2 kanalında 2009 yılında yayınlanan bir drama dizisidir. Toplam 25 bölümden oluşan ve 1 sezon süren dizimizin her bölümü 50 dk. uzunluğunda. Yayınlandığı dönemde Güney … devamı

5 yorum | mertkytrk | 2 yıl önce

Haeshin | Denizler İmparatoru — Tanıtım

787-846 yılları arasında yaşamış olan Jang Bo Go‘nun hayatını mükemmel bir şekilde anlatan dizi. Öyle ki o dönemde yaşayıp onunla beraber aynı acılara göğüs germek için herşeyinizi verebilirsiniz. İzlemeyenler, Kore dizilerini sevmeyenler, hepsinin birbirine benzediğini savunanlar; evet sizler bu yazıyı okuyun ve çok şey kaçırdığınızın farkına varın.
2003 yapımı olmasına rağmen, hala tekrar tekrar izlendiğinde aynı keyfi veren bir dizi: Haeshin (Denizler İmparatoru)
“Peki dizimizde ne nasıl anlatılıyor?”, diye meraklanmaya başlamışsınızdır; ben de hemen anlatmaya başlıyorum.
devamı

6 yorum | Muhyul | 3 yıl önce

jumong (efsane prens) (bir çok yeni bilgi ekledim)

Şu günlerde bir kore dizileri furyası aldı gidiyor. Bunun en güzel örneği olarak trt‘de ardı ardına yayınlanan Kore dizilerini gösterebiliriz. İlk başta Denizler İmparatoru‘yla başlayan bu dalga daha sonra: “Düşlerimin Prensi”, “Sarayın Rüzgarı” gibi dizilerle devam etti. arada benim kaçırdığım ve ismini vermeyi unuttuğum da olmuştur. bunlara son olarak da Jumong yani Efsane Prens adlı dizi katıldı. Bence “Denizler İmparatoru”ndan sonra gösterilen diziler başarısız eserlerdi; fakat Jumong ile buna son verildiğine inanıyorum. Gerek dövüş sahneleri gerek savaş sahneleri, gerekse aşk konusunu işleyişiyle olsun Kore Dizisi hayranları için kaçırılmayacak bir yapıt.

Dizinin başrol oyuncusu Kore Dizilerini takip edenlerin yakından tanıdığıSon Il Gook‘dur. Kendisini Denizler İmparatoru ‘ndan sonra bir hayli geliştiren Son Il Gook “Jumong” dizisinde gösterdiği performans ile ülkesinde yılın erkek oyuncusu seçildi. Aynı zamanda dizide Daeso karakterini canlandıran Kim Seung-soo ülkesinde en iyi yeni erkek oyuncu seçildi. Bu bile dizinin ne kadar iddialı bir eser olduğunu kanıtlar niteliktedir.

devamı

1 yorum | parabelyum | 6 yıl önce

Aşağı İn Yukarı Çık