Idris Elba‘dan bir komedi dizisi geliyor: In the Long Run

Elba’nın yaratıcısı olduğu ve aynı zamanda başrolünde yer alacağı dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşacak ve ilk bölümü 29 Mart 2018 tarihinde izleyici ile buluşacak. Diziyi Sky 1 kanalı yayınlayacak.

Elba’nın kendi çocukluğundan esinlenerek kaleme aldığı hikaye, 1980’li yıllarda Londra şehrinde geçecek. Yazar masasında Elba’ya Grace Ofori-AttahClaire DownesIan Jarvis ve Stuart Lane eşlik ediyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Declan Lowney ve Cecile Emeke oturuyor. Yapımcı kadrosunda ise Elba, Emeke ve Lowney dışında Gina Carter ve Charlie Hanson gibi isimler var.

Oyuncu kadrosunda ise Elba dışında Bill BaileyKellie ShirleyJimmy AkingbolaMadeline AppiahPeter Coe ve Mattie Boys gibi isimler bulunuyor.

Dizinin konusu ise kısaca şöyle:

Hikaye, ülkeleri Sierra Leone’den ayrıldıktan sonra İngiltere’ye yerleşen Easmon ailesini merkezine alıyor. Ailenin hayatı Elba’nın canlandıracağı Walter karakterinin erkek kardeşinin İngiltere’ye gelmesi ile alt üst olur. Walter’ın oğlunun içindeki müzik tutkusunu körükler ve Easmonların evine kaosu getirir.

Elba, yerel bir fabrikada çalışarak ailesinin geçimini sağlayan Easmon ailesinin reisi Walter karakterine hayat verecek dizide.

Bailey, Walter’ın fabrikada beraber çalıştığı arkadaşı ve aynı zamanda komşusu olan Bagpipes karakteri ile dizide karşımıza çıkacak.

Shirley, Bagpipes’in karısı Kirsty karakterini canlandıracak.

Appiah, Walter’ın eşi Agnes karakterine hayat verecek.

Akingbola ise kaos getiren amca Valentine karakterini canlandıracak.

Kaynak