Türk televizyonlarında zaman zaman izleyici karşısına uyarlama dizilerin de geldiği malum bir gerçek. Özellikle de Amerika ve Kore’den uyarlama diziler oldukça popüler durumda. Ayrıca yine aynı şekilde dönem dönem Shameless’ın uyarlamasının ekrana geleceği haberi de çıkıp duruyor. Hatta ta 2014 yılında bu uyarlama girişimini biz de haber yapmıştık.

İşte yeni yıla girmemize çok az bir zaman kala bir kez daha bu haberler diriliverdi. Dizinin haklarını yıllardır elinde bulunduran Med Yapım, bu sefer daha ciddi bir şekilde işe koyuldu ve kadro hazırlıklarını sürdürüyor.

Eğer güzide medyamızda çıkan haberleri dikkate alacak olursak durum şu şekilde:

* Diziyi Desperate Housewives’ı yine Med Yapım için uyarlayan ve başarılı bir iş çıkaran Meryem Gür yazıyor. Kanalı henüz belli olmayan dizinin yazın vizyona girmesi planlanıyor.

Bahsi geçen güzide medya da zaten bu aşamadan sonra devreye giriyor aslında.

* Medyada henüz bugün çıkan habere göre dizinin sorumsuz ve altı çocuklu alkolik babası Frank’i ünlü oyuncu Emre Kınay canlandıracak. Üç yıl önce uyarlama gündemdeyken karakteri Ferhan Şensoy’un oynayacağı haberleri çıkmış, ardından ibre Haluk Bilginer’e kaymıştı.

Dizinin bel kemiği karakterlerinden Fiona’yı bir süredir oyunculuğa ara veren Hazal Kaya oynayacak. Hazal Kaya’nın ismi karakter için çıkan önceki uyarlama haberlerinde de gündemdeydi.

Şu an için kadroda olduğu diğerlerine göre daha kesin olan (bknz: imzayı atmış olmak) isim ise geçtiğimiz yaz İlişki Durumu: Karışık dizisinde oynayan, Sonbahar sezonunda da devamı olarak çekilen ama ömrü kısa süren İlişki Durumu: Evli’de yer alan Seren Şirince. Dizinin erkek başrolü Steve’i ise Kiraz Mevsimi dizisiyle tanınan, son olarak ömrü kısa süren Hayatımın Aşkı dizisinde oynayan Serkan Çayoğlu oynayacak.

Şimdilik durum bu şekilde…