Mystic Falls'ta 50ler partisi

Mystic Falls’ta 50’ler partisi

Vampire Diaries verdiği aranın ardından, biraz sönük bir bölüm olan Bloodlines ile sezona geri dönüş yapmıştı. 12. bölüm ile dizi biraz daha toparlanıyor ve gizemin dozunu oldukça arttırıyor. Tabiri caizse, Vampire Diaries’de kimin eli kimin cebinde belli değil noktasına ulaşmış bulunmaktayız.Diznin 12. bölümü olan Unpleasantville‘in özetini yazının devamında bulabilirsiniz.

salvatore kardeşler ve elena kafa kafaya veriyorlar

salvatore kardeşler ve elena kafa kafaya veriyorlar

Bu bölümde Stefan ve Damon, Elena’yı rahatsız eden şehrin yeni vampirinin peşine düştüler. Bu vampir ile ilk olarak 10. bölümde Elena’nın yaptığı kaza sırasında karşılaşmıştık. Yeni vampirimizi tuzağa düşürmek için 3 kahramanımız lisenin düzenlediği 50’ler partisine katıldılar. Bu partide Alaric, Damon’a kendini tanıttı. Yine aynı partide Jeremy’nin başına musallat olan yeni hatun Anna, tuhaf hareketlerine devam etti ve Jeremy’i daha önce Alaric’e vermiş olduğu Johnathan Gilbert’in günlüğünü elde edebilmek için biraz sıkıştırdı. Daha sonra bu, Anna’nın da bir vampir olduğunu ve Elena’nın peşindeki vampir ile birlikte bir işin peşinde olduklarını öğrendik. Ancak Elena’nın peşindeki vampirimiz Noah’ın ömrü pek uzun olmadı; zira kendisi Salvatore kardeşler tarafından yakalanıp öldürüldü. Elena’nın peşinde olmasının sebebinin Katherine’e olan fiziksel benzerliği olduğundan başka pek birşey de öğrenemedik kendisinden.

Anna ve Jeremy

Anna ve Jeremy

Alaric ve jenna’nın yakınlaşması ise devam etti bu bölümde. Alaric’in Damon tarafından öldürülen eşinin isminin Isabel olduğunu öğrendik ki bu aynı zamanda Elena’nın kendisini daha yeni doğmuşken terk eden 16 yaşındaki annesinin de ismi.

Ben ve Bonnie

Ben ve Bonnie

Diğer taraftan Damon’ın tüm yalvarmalarına rağmen Bonnie kendisiyle konuşmayı kabul etmedi. Bonnie de bu bölümde barmen Ben ile bir yakınlaşma içerisine girdi ki bu bölümün en şaşırtıcı kısmı da bu oldu; Ben de kimliğini gizleyen bir vampir hatta Anna’nın sevgilisi ve Anna ile aynı işin peşindeler.Bu arada Stefan, Elena’ya Damon’a yalan söylediğini itiraf etti. stefan, damon’ın ona olan güvenini kullanarak katherine’i mezardan çıkarmak için gerekli olan büyüyü aramak için ona yardımcı olacağına inandırdı.Cevabını beklediğimiz sorular şu şekilde özetlenebilir böylece;* Şehirdeki yeni vampirlerin amacı ne?* Alaric Damon’a ne yapmak istiyor ve kendisi vampir mi?* Katherine ile elena arasındaki bağlantı ne?* Alaric’in karısı elena’nın annesi mi?* Katherine’i mezardan çıkarmak için ne gerekiyor?Umarım 13. bölüm itibariyle bu soruların küçük bir kısmına da olsa cevap bulabiliriz.