Normalde Emmy Ödülleri’nin teknik kategorilerindeki kazananlar, esas törenden önceki hafta, iki güne yayılan bir törenle sahiplerini bulurdu. Bu yıl Covid-19 nedeniyle sanal ortamda düzenlenen Creative Arts ödülleri, beş güne yayılan bir programla dağıtılıyor. 14 Eylül Pazartesi başlayan online seremoni; salı, çarşamba ve perşembe günleri de devam edecek. Cumartesi gecesi televizyonda (FX) yayınlanacak son bölümle tamamlanacak. Pazar gecesi ise Jimmy Kimmel’ın sunacağı 72. Primetime Emmy Ödülleri’ni, yine sanal ortamda gerçekleşecek bir programla, ABC’den izleyebileceğiz.

Pazartesi günü Reality ve Kurgu Dışı kategorilerinin kazananları belli oldu. Listeyi aşağıdan görebilirsiniz. Emmy’nin resmi sitesinden ve Youtube’dan online törenleri canlı olarak takip edebilir ya da sonrasında banttan izleyebilirsiniz.

Belgesel ya da Kurgu Dışı (Özel)
The Apollo”
“Beastie Boys Story”
“Becoming”
The Great Hack”
“Laurel Canyon: A Place In Time”


Sunucu (Kurgu Dışı Seri ya da Özel)
“Comedians In Cars Getting Coffee”
“Leah Remini: Scientology and the Aftermath”
“Ugly Delicious”
“Vice”
The World According To Jeff Goldblum”


Kısa Form (Kurgu Dışı ya da Reality)
“Between the Scenes — The Daily Show”
“Full Frontal with Samantha Bee Presents: Pandemic Video Diaries”
“National Geographic Presents: Creating Cosmos: Possible Worlds”
“Pose: Identity, Family, Community”
“RuPaul’s Drag Race Out of the Closet”


Senaryolu Reality
“A Very Brady Renovation”
“Antiques Roadshow”
“Love is Blind”
“Queer Eye”
“Shark Tank”


Casting (Reality Program)
Sasha Alpert, Megan Sleeper ve Caitlyn Audet, “Born This Way”
Donna Driscoll, Kelly Zack Castillo ve Megan Feldman, “Love is Blind”
Danielle Gervais, Beyhan Oguz, Pamela Vallarelli, Ally Capriotti Grant, and Hana Sakata, “Queer Eye”
Goloka Bolte, CSA and Ethan Petersen, “RuPaul’s Drag Race”
Michelle McNulty, CSA, Holly Dale ve Courtney Burns, “The Voice”


Sinematografi (Kurgu Dışı)
Erick Still ve Aubrey Keith, “American Factory”
Buzz Aldrin ve Michael Collins, “Apollo 11”
Nadia Hallgren, “Becoming”
Muhammad Khair Al Shami, Ammar Sulaiman ve Mohammed Eyad, “The Cave”
Richard Ladkani, “Sea of Shadows”
Richard Jones, Michael W. Richards, Warren Samuels ve Matthew Goodman, “Serengeti”


Sinematografi (Reality)
“Cheer”
“Life Below Zero”
“Queer Eye”
“RuPaul’s Drag Race”
“Survivor”


Yönetmen (Belgesel/Kurgu Dışı)
Steven Bognar ve Julia Reichert, “American Factory”
Todd Douglas Miller, “Apollo 11”
Nadia Hallgren, “Becoming”
Feras Fayyad, “The Cave”
Jason Hehir, “The Last Dance”
Eric Goode ve Rebecca Chaiklin, “Tiger King: Murder, Mayhem and Madness”


Yönetmen (Reality)
Greg Whiteley, “Cheer”
Rich Kim, “LEGO Masters”
Hisham Abed, “Queer Eye”
Nick Murray, “RuPaul’s Drag Race”
Ariel Boles, “Top Chef”


Müzik Kompozisyonu -Belgesel Seri ya da Özel (Orijinal Dramatik Müzik)
Kamasi Washington, “Becoming”
Amanda Jones, “Home”
Pinar Toprak ve Alex Kovacs, “McMillion$”
Mark Mothersbaugh, John Enroth ve Albert Fox, “Tiger King: Murder, Mayhem and Madness”
Laura Karpman, “Why We Hate”


Anlatıcı
Kareem Abdul-Jabbar, “Black Patriots: Heroes of the Revolution”
David Attenborough, “Seven Worlds, One Planet”
Angela Bassett, “The Imagineering Story”
Lupita Nyong’o, “Serengeti”
Chiwetel Ejiofor, “The Elephant Queen”


Kurgu (Kurgu Dışı)
Lindsay Utz, ASC, “American Factory”
Todd Douglas Miller, “Apollo 11”
Jeff Buchanan, ACE ve Zoe Schack, “Beastie Boys Story”
Jody McVeigh-Schultz, Lane Farnham, James Lee Hernandez, Brian Lazarte ve Scott Hanson, “McMillion$”
Chad Beck, ACE, Devin Concannon, Abhay Sofsky ve Ben Sozanski, ACE, “The Last Dance”
Doug Abel, ACE, Nicholas Biagetti, Dylan Hansen-Fliedner, Geoffrey Richman, ACE ve Daniel Koehler, “Tiger King: Murder, Mayhem and Madness”


Kurgu (Senaryolu Reality ya da Yarışma)
Samantha Diamond, Dan Hancox, Karl Kimbrough, Ian Kaufman, Kevin Benson, Josh Young veJon Bilicki, “LEGO Masters”
Ryan Taylor, Tony Zajkowski, “Queer Eye”
Jaime Martin, Michael Roha, Paul Cross, Michael Lynn Deis ve Ryan Mallick, “RuPaul’s Drag Race”
Michael Greer, Chad Bertalotto, Evan Mediuch, James Ciccarello ve Jacob Teixeira, “Survivor”
Matt Reynolds, David Chalfin, Mike Abitz, Eric Lambert, Jose Rodriguez ve Dan Williams, “Top Chef”


Kurgu (Kurgu Dışı Reality)
Arielle Kilker, David Nordstrom, Kate Hackett, Daniel McDonald, Mark Morgan, Sharon Weaver, and Ted Woerner, “Cheer”
Rob Butler, ACE, Isaiah Camp, Ben Bulatao, ACE, Joe Mikan, ACE, Ralf Melville ve Alexandra Moore, “Deadliest Catch”
Matt Edwards, Jennifer Nelson, Tony Diaz, Matt Mercer, Eric Michael Schrader ve Michael Swingler, “Life Below Zero”
Kendra Pasker, Yali Sharon ve Kate Smith, “RuPaul’s Drag Race: Untucked”


Ses Kurgusu (Kurgu Dışı ya da Reality) (Çoklu Kamera)
Eric Milano, “Apollo 11”
Martyn Zub, Paul Aulicino ve Pernell Salinas, “Beastie Boys Story”
Logan Byers, Kaleb Klinger ve Sean Gray, “Cheer”
Jonathan Greber ve Lucas Miller, “Laurel Canyon: A Place in Time”
Ben Freer, Jordan Meltzer ve Jody Meltzer, and Jody McVeigh-Schultz, “McMillion$”
Ian Cymore, Rachel Wardell ve Steve Griffen, “Tiger King: Murder, Mayhem and Madness”


Ses Miksajı (Kurgu Dışı ya da Reality) (Çoklu Kamera)
Eric Milano, “Apollo 11”
William Tzouris, Jacob Feinberg ve Martyn Zub, “Beastie Boys Story”
Ryan David Adams, “Cheer”
Gary A. Rizzo, CAS, Stephen Urata, Danielle Dupre ve Tony Villaflor, “Laurel Canyon: A Place in Time”
Glenn Gaines, Ryan Brady, Erik Valenzuela ve Sal Ojeda, “RuPaul’s Drag Race”
Jose Araujo, Royce Sharp, Jack Neu ve Ian Cymore, “Tiger King: Murder, Mayhem and Madness”


Sernaryo (Kurgu Dışı)
Mike Diamond, Adam Horowitz veSpike Jonze, “Beastie Boys Story”
Rachel Mason ve Kathryn Robson, “Circus of Books”
Mark Lewis, “Don’t F**k with Cats: Hunting an Internet Killer”
James Lee Hernandez and Brian Lazarte, “McMillion$”
Alisar Hasan ve Feras Fayyad, “The Cave”


Kaynak