İlkokul zamanım boyunca TRT’de yayınlanan 7th Heaven‘ı –ya da ülkemizde bilinen adıyla Kalabalık ve Mutlu– severek, ailece takip ettik. TRT, 6. sezon finalinin ardından “son” yazarak hepimizi keklemiş olsa da bu güzel aile dizisi 11 sezon boyunca devam etti.

Dizimiz, şu an ABC Family’deki ikinci en yüksek reytinglere sahip (birincisi Pretty Little Liars) The Secret Life of the American Teenager‘ı yapmakta olan Brenda Hampton‘ın imzasını taşıyor.1996-2007 yılları arasında yayınlanan dizimiz, toplam 243 bölüme sahip. The WB dizisi olan 7th Heaven‘ın, UPN ve The WB birleşip The CW’yu oluşturmadan önce, 10. sezonuyla final yaptığı söylenmişti. Ama The CW, diziye 1 sezon daha verdi. Böylelikle, aile dramamız 11. sezonla yayın hayatını sonlandırmış oldu.

Dizimiz, protestan bir papazla ailesinin hayatını anlatıyor. 5 çocuk ve 1 köpeği olan aile mevcudu, eğer köpek sayılmazsa 7 ediyor (İsmi oradan mı geldi acaba? Belki de dini bir anlamı vardır. Bilemiyorum.). Toplum ve ahlak kuralları üzerinde fazlaca duran 7th Heaven; ailevi sorunlar, hamilelek, ırkçılık, dini inanç gibi bir çok konuyu hikayesinde barındırıyor. Dizi boyunca, çocuklarına, yaptıkları hataları tekrarlamayıp ders çıkarması gerektiğini aşılayan anne ve baba, aynı zamanda çevresindeki insanlardan da yardım elini esirgemiyor.

Oyunuculardan ve canlandırdıkları karakterlerden bahsedelim:

Eric Camden
Evimizin rahip olan babası. Koruyucu ve kollayıcı özellikleriyle öne çıkan karakterimizi, ünlü aktör Stephen Collins canlandırıyor. Hayranları, No Ordinary Family‘den de kendisini hatırlayacaktır.

Annie Camden
Ailesine karşı hep destek olan doğurgan annemize, bir çok sinema ve televizyon filminden aşina olduğumuz Catherine Hicks hayat veriyor.

Matt Camden
Matt, ailenin en büyük çocuğu. Bir nevi, kardeşlerinin hepsine örnek de diyebiliriz. Karakterimizi, Samantha Who ve What About Brian‘da yer almış olan Barry Watson canlandırıyor.

Mary Camden
Kızlardan en büyüğü, ailenin ikinci göz ağrısı. Karakterimize, diziden sonra bir Hollywood yıldızı olarak en başarılı kariyeri edinmiş olan Jessica Biel hayat veriyor.

Lucy Camden
Ailenin ortanca kızı, aynı zamanda bilmediğim bir sebepten dolayı benim en sevdiğim karakter olan Lucy’yi, şu an The Secret Life of American Teenager‘da yer almakta olan Beverley Mitchell canlandırıyor.

Simon Camden
Ailenin küçük oğlu. Bu rolde, en son The Vampire Diaries‘de yer almış olan David Gallagher‘ı görüyoruz.

Ruthie Camden
Ailenin en küçük ve zeki ferdi olarak da 7 yaşından beri dizide yer almış olan, 7th Heaven’dan sonraki çalışmaları arasında, The Secret Life of American Teenager‘da bulunan Mackenzie Rosman‘ı görüyoruz.

Yazının alttaki kısmı, gelecek sezonlarda diziye konuk olacaklar ya da kadroya katılacaklarla ilgili ispiyon içerir!!!

Tyler Hoechlin
Tyler Hoechlin

Pilot bölümde ne kadar aile 7 kişilik gibi görünse de ilerleyen sezonlarda, ekstra doğurgan annemiz bir kere daha doğuruyor. Hem de bu sefer ikiz çocuklar dünyaya getiriyor. Karakter isimleri David ve Sam olan ikizlerimizi, Nikolas ve Lorenzo Brino canlandırıyor.Bu iki isim haricinde, ilerleyen sezonda kadroya katılacak isimler arasında, şu an Teen Wolf‘ta boy gösteren Tyler Hoechlin; diziden sonra pek bir yerde göremediğimiz George Stults; çeşitli dizilere tek bölümlük konuk olmuş Adam LaVorgna; Melrose Place 2009‘da da yer almış olan şarkıcı Ashlee Simpson ve Hilary Duff‘ın bir türlü kendisi kadar ünlü olamamış ablası Haylie Duff sayılabilir.Kadrolu olarak yer almayıp bir kaç bölümlüğüne konuk olmuş tanıdık simalar arasında da Lipstick Jungle‘dan bildiğimiz Carlos Ponce; şu an The Secret Circle‘da yer alan Thomas Dekker; Desperate Housewives‘ın Mary Alice’i Brenda Strong; Harper’s Island ve Melrose Place 2009‘un yıldızı Katie Cassidy; Glee‘nin vazgeçilmez ismi Jane Lynch; ünlü akrtist Bo Derek; Sex and the City ve Dexter‘da yer almış olan James Remar ve Gossip Girl‘ün Blair’i Leighton Meester bulunuyor. Bu isimleri daha da çoğaltabiliriz. Kalan oyuncuları merak edenler şuradan ulaşabilirler.
Gelecek sezonlara dair ispiyon bitti!!!

Bol olaylı ve hareketli dizilerden sıkılıp kafanızı dinlemek istiyorsanız bu dizi tam size göre. Zamanında TRT’den, peşinden de kendi imkanlarımla takip ettiğim aile dramamız, bize Camden ailesinin sıcacık evinin kapılarını açıyor. Oyuncuları neredeyse doğduklarından beri tanıdığınız için, büyümelerini de keyifle seyrediyorsunuz. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler.

Tanıtım videosu

Pek güzel müzik eşliğinde 1. sezon jeneriği

11 sezon boyunca, oyuncuların nasıl değiştiğini gösteren, dizinin bir hayranı tarafından hazırlanmış jenerik

http://www.youtube.com/watch?v=dxZrmQFmF-4