Aidan Turner (Poldark, Leonardo), Michael Robotham’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan, yapımcılığını Line of Duty, Bodyguard, The Pembrokeshire Murders, Vigil gibi dizilerin yapımcısı World Productions’ın üstlendiği, ITV için hazırlanan yeni psikolojik gerilim dizisi The Suspect’te, Joseph O’Loughlin adlı karanlık tarafı olan bir doktoru canlandıracak.

Shaun Parkes (Small Axe, Lost in Space), Sian Clifford (Quiz, Fleabag), Camilla Beeput (Save Me (Too), Peep Show), Adam James (Vigil, Doctor Foster), Anjli Mohindra (Vigil, Bodyguard) ve Bobby Schofield (Time, Anthony), 5 bölümlük dizinin diğer başrol oyuncuları.

Adrian Turner, eşini ve kızı seven, klinik psikolog olarak başarılı bir tekniğe, medya profili ve bir yayın anlaşması gibi mükemmel bir hayata sahip gibi görünen Doktor Joe O’Loughlin’i canlandıracak. Çalıştığı hastanenin 10. katından atlamaya hazır olan genç bir hastayı kurtardıktan sonra internette bile bir kahraman haline geldi.

Batı Londra mezarlığında sığ bir mezarda genç bir kadın bulunduğunda, kıdemli polis memuru DI Vincent Ruiz ve genç ortağı DS Riya Devi soruşturmaya atanır. Genç kadın öldürüldü mü yoksa bu bir intihar vakası mı?

Başarılı bir yazar olarak, Doktor Joe’nun görüşleri çok rağbet görüyor ve yakın zamanda kendisini güçten düşüren Parkinson hastalığı teşhisi konmasına rağmen, DS Devi ile tanıştığında profil oluşturma ve uzmanlığı konusunda yardım sunmaya oldukça istekli. Risk alması ve kuralları çiğnemesiyle tanınan Joe’nun saklayacak bir şeyleri mi var? Ancak Catherine’in ölümüyle ilgili soruşturma hız kazandıkça, sormaya başlıyoruz: Gerçek Joe’yu tanıyor muyuz, yoksa gizli bir hayatı mı var? Ve klinik psikolog olarak çalışması, suça yönelik bir zihniyet geliştirmesine mi neden oldu? Yoksa durum daha mı kötü?

The Suspect, 2021 sonbaharında Londra’da çekilecek. Dramanın yapımcılığını Natasha Romaniuk (Angela Black, The Split) üstlenecek ve ilk 3 bölümü James Strong (Vigil, Liar, Broadchurch) tarafından yönetilecek. Son 2 bölümünü ise Camilla Strøm Henriksen (Phoenix, Occupied S3, The Truth Will Out S2) yönetecek. Kitabı senaryolaştıracak Peter Berry (Gangs of London, The Last Enemy, Prime Suspect 6), James Strong ve Jake Lushington (Vigil, Born To Kill, The Bletchley Circle) dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak