Amazon pilot shows Mad Dogs, Point of Honor, Cocked and The Man

Amazon’un deneme bölümü sisteminden ve onay alma işleyişinden şurada bahsetmiş ve yine aynı yazıda 3. pilot (deneme bölümü) mevsiminin getirdiği 5 diziyi ele almıştık. İlerleyen günlerde onlardan 2 tanesi (Red Oaks ve Hand of God) onayı kapmıştı. Bunun üstüne, geçtiğimiz günlerde 4. mevsime geçildi bile. Biz de biraz gecikmeli de olsa bu dizileri kısaca ele alalım dedik.

İşte şu an kendi yöntemlerinizle de rahatlıkla edinip izleyebileceğiniz 6 yeni deneme bölümü:

COCKED

cocked-poster

Samuel Baum (Lie to Me) ve Sam Shaw (Manhattan) ikilisinin elinden çıkan bir komedi-drama. Silah imalatçılığı işlerini yürütmeye çalışan bir aile etrafında gelişiyor.

Ailenin küçük oğlu Grady bir uyuşturucu bağımlısıdır ve istemeden ailesinin işini tehlikeye atar. Artık aralarının açık olduğu kardeşi Richard, şirketi yeni sahibi olan amcalarının elinden kurtarabilecek tek kişidir.

Kadro: Sam Trammell (True Blood), Jason Lee (My Name is Earl), Brian Dennehy (Ratatouille), Dreama Walker (The Good Wife), Laura Fraser (Breaking Bad)

20140904_COKED_PILOT_176.CR2


 

The Man in the High Castle

The-Man-in-the-High-Castle-Poster

Ridley Scott‘ın yapımcılığını yaptığı bölümü Frank Spotnitz (“The X-Files“) yazdı ve David Semel (“Madam Secretary“) yönetti.

Philip K. Dick’in aynı adlı, Hugo ödüllü alternatif tarihi kitabından uyarlanıyor. Dizi, müttefiklerin 2. Dünya Savaşı’nı kaybettiği hayali bir evrende geçiyor. Doğu’da Nazi Almanya’sının hüküm sürdüğü dünyada biz izleyiciler, Japonların kontrolü altındaki eski ABD’de bir grup insanın başından geçenlere tanık oluyoruz.

Kadro: Alexa Davalos (“Mob City“), Luke Kleintank (“Pretty Little Liars“), Joel de la Fuente (“Hemlock Grove“) ve Rufus Sewell (“Eleventh Hour“)

The_Man_in_the_High_Castle_Pilot_5903.NEF


 

MAD DOGS

mad-dogs-poster

Shawn Ryan (The Shield) ve Marney Hochman (Terriers) yapımcılığında ortaya çıkan 1 saatlik bir kara komedi.

Aynı adlı İngiliz dizisinden uyarlanan dizi, orta yaşlarındaki bir grup çocukluk arkadaşının seyahatleri etrafında şekilleniyor. İçlerinden birinin erken emekliliğini kutlamak için Belize’ye geldiklerinde başlarına hiç beklemedikleri bir şey geliyor ve ortalık karışıyor.

Kadro: Steve Zahn (“Dallas Buyers Club“), Billy Zane (“Titanic“), Romany Malco (“Weeds“), Michael Imperioli (“The Sopranos“) ve Ben Chaplin.

Mad Dogs / Pilot


DOWN DOG

DOWN-DOG-poster

Josh Casaubon’ın (I Just Want My Pants Back) ortaya çıkarıp başrolünde oynadığı bir komedi.

Logan Wood hoş görünümüyle, çevresinde pervane kadınlarla, şanslı ve güzel bir hayata sahip bir yoga eğitmenidir. Bir gün, aynı zamanda Yoga salonunda iş ortağı da olan kız arkadaşının kendisini terk etmesiyle hayatında her şey alt üst olur. Yakın zamanda bir karar vermelidir: Her şeyi geride bırakıp gidecek midir, yoksa gerçeklerle yüzleşip “Namaste” demeye devam mı edecektir?

Kadro: Josh Casaubon (I Just Want My Pants Back), Lyndsy Fonseca (Nikita), Will Greenberg (Halt and Catch Fire), Andrea Savage (The Life and Times of Tim), Amir Talai (American Dad), Kris Kristofferson ve Alysia Reiner (Orange Is the New Black)

DF_00138.CR2


 

POINT OF HONOR

Point-of-Honor-poster (1)

Randall Wallace (“Braveheart“) ve Carlton Cuse (“Lost“) elinden çıkan tarihi bir drama.

Soğuk Savaş’ın başlarında Virgiana’lı bir aile, çevresinden tepki görmelerini göze alarak konfederasyon tarafında mücadele etmeye karar verir ama aynı zamanda kölelerini de serbest bırakır. Ailenin iyi yetiştirilmiş terbiyeli oğlu, tarlaların işini üç kız kardeşinin başına bırakarak savaşa gider.

Kadro: Nathan Parsons (True Blood), Christopher O’Shea (Baby Daddy), Annabelle Stephenson (Revenge), Riley Voelkel (The Newsroom), Hanna Mangan Lawrence (Old School), Patrick Heusinger (Revolution), Luke Benward (Ravenswood), Adrienne Warren (Black Box), Lucien Laviscount (Waterloo Road), James Harvey Ward (Low Winter Sun).

POH_101_01990.jpg


SALEM ROGERS

SALEM-ROGERS-poster

Mark Waters (“Mean Girls“) elinden çıkan bir komedi.

Narsist, rahatına düşkün, duygusuz bir parti kızı olan eski manken Salem Rogers, rehabilitasyondan atılır. Şimdi bir karar verir: 1998’deki en iyi model olduğu günleri yeniden yaşamak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Bunun için de zamanında işkence ettiği eski asistanı Agatha’dan yardım almalıdır. Fakat onu nasıl ikna edecektir?

Kadro: Leslie Bibb (About a Boy), Rachel Dratch (Saturday Night Live), Jane Kaczmarek (Malcolm in the Middle), Brad Morris (Playing House), Harry Hamlin (Mad Men), Toks Olagundoye (The Neighbors) ve Scott Adsit (30 Rock)

salemrogers_pilot_03974.CR2


Bütün dizilerin bir arada yer aldığı tanıtım filmi:

15-amazon-pilots.w529.h352

Amazon’un bu pilot mevsiminde esas olarak 13 dizi var ama Tech Detective, Sara Solves It, The Stinky & Dirty Show, Niko and the Sword of Light, Table 58 ve Just Add Magic çocuklara yönelik diziler olduğu için yazıda yer almıyor. Bir de belgesel tarzında THE NEW YORKER PRESENTS var. Bol ödüllü ve başarılı bir derginin perde arkasındakileri ele alan proje, özellikle kadrosuyla ilginizi çekebilir. O da aklınızda bulunsun.