bvpcxcn7iyeguhoyafomAmazon‘un da dizi işlerine girdiğini ve alışık olmadığımız bir işleyişi olduğunu bilen biliyordur ama bilmeyenler için kısaca bahsedelim: Tıpkı Netflix ve Hulu gibi online yayın yapan Amazon, orijinal dizileri için sipariş ettiği deneme bölümlerinin (pilot) hepsini web sitesi üzerinden yayınlıyor ve izleyicisinin puanlamalarına, tepkilerine, gördüğü arz ve talebe göre diziye dönüştürme kararı alıyor. Tabii sayıda bir kısıtlama yok. Yani sipariş ettiği bu beş dizinin beşine de onay verebileceği gibi hiçbirine onay vermeyebilir de… En son Şubat ayında, bu şekilde 5 bölüm piyasaya sürüp 4’üne onay vermişti.

Şimdi geldik 3. pilot mevsimine. İşte, şu an kendi yöntemlerinizle de rahatlıkla edinip izleyebileceğiniz 5 yeni deneme bölümü:

REALLY

really-poster

Bu komedi dizisi, Chicago’daki bir banliyö mahallesinde geçiyor ve birbirine çok sıkı bağlı bir arkadaş grubunu ele alıyor. Bu arkadaşların ortak özellikleri ise evliliklerinin karmaşık meselelerle dolu olması ve değişen dinamiklere sahip olması.

Kadroda dizinin yaratıcısı Jay Chandrasekhar (Broken Lizard) dahil olmak üzere Sarah Chalke (Scrubs), Selma Blair (Cruel Intentions), Travis Schuldt (Scrubs), Hayes MacArthur (Go On), Collette Wolfe (Cougar Town), Luka Jones (Up All Night), Lindsay Sloane (Weeds) ve Rob Delaney (Burning Love) gibi isimler bulunuyor.


Hand of God

hand-of-god-poster

Bu drama, Pernell Harris adındaki kanuni yetkisi olmadan kendi fikrine göre zorla düzen sağlamaya uğraşan, değerlerini kaybetmiş bir yargıcı ele alıyor. Ailesini de parçalayan Harris, oğlu aracılığıyla Tanrı’nın kendine mesajlar gönderdiğini iddia etmekte ve esas adaleti bu mesajlarda söylenenlere göre sağlayacağına inanmaktadır.

Kadroda Ron Perlman (Sons of Anarchy), Dana Delany (Body of Proof), Garret Dillahunt (Raising Hope), Andre Royo (The Wire), Julian Morris (Pretty Little Liars, Once Upon a Time) ve Alona Tal (Veronica Mars) gibi isimler bulunuyor.


The Cosmopolitans

the-cosmopolitans-poster

Whit Stillman (Metropolitan) tarafından yaratılan, yazılan ve yönetilen bu komedi, Paris’te yaşayan bir grup Amerikalı göçmenin burada kendi akranlarındaki insanlarda arkadaşlığı ve aşkı bulmaya çalışmalarını konu alıyor.

Kadroda Adam Brody (The O.C.) ve Chloë Sevigny (Big Love) gibi iki tanımış ismin yanı sıra Carrie MacLemoreAdriano GianniniFreddy ÅsblomDree HemingwayJordan Rountree, Clémentine Baert gibi bazıları Fransız, pek tanınmamış isimleri görüyoruz.


Hysteria

Hysteria-poster

Tuhaf ve bulaşanı psikopata dönüştüren psikolojik bir hastalık, bir okulun rekabetçi dans takımının üyeleri arasında teknoloji vesilesiyle hızla yayılmaktadır. Bir Nöroloji uzmanı olan Logan Harlen ise bunu araştırmak için memleketi Austin (Texas)’a döner. Geldikten sonra bu salgının kendi trajik geçmişiyle bağlantılı olduğunu anlaması uzun sürmeyecektir.

Kadroda Mena Suvari (American Beauty), James McDaniel (Orange Is The New Black), Josh Stewart (The Dark Knight Rises), Adan Canto (The Following, Mixology), Laura San Giacomo (Saving Grace) ve T.R. Knight (Grey’s Anatomy) gibi isimleri görüyoruz.


Red Oaks

Red-Oaks-poster

Şu aralar The Knick’le de TV’nin gündemindeki Oscarlı Steven Soderbergh’un imzasını taşıyan bu komedi, 1985’in New Jersey’inde geçiyor ve ülkenin önde gelen bir tenis kulübünde asistanlık yapan bir genci merkezine alıyor.

Kadroda gelecek vaat eden İngiliz oyuncu Craig Roberts’ın (Submarine) yanı sıra Paul Reiser (Mad About You), Jennifer Grey (Dirty Dancing), Richard Kind (Spin City), Oliver Cooper (Californication), Gage Golightly ve Ennis Esmer gibi isimler bulunuyor.


5 diziyi bir arada barındıran tanıtım filmi aşağıda.

 

Kaynak