Amazon, canlı aksiyon G.I. Joe dizisi üzerinde çalışmalara başladı. Proje, Paramount Television Studios, eOne ve Skydance Television’dan geliyor.

Dizi, Hasbro’nun G.I. Joe evrenindeki gizli ajanı Lady Jaye’i merkezine alan bağımsız bir hikaye anlatacak, ancak daha geniş G.I. Joe evrenine de bağlanacağı söyleniyor.

The Man in High Castle’ın yapımcıları ve yazarları arasında yer alan, Carnival Row’un 2. sezonunun yapımcılarından biri olan Erik Oleson, dizinin yaratıcısı, yönetici ve yürütücü yapımcısı olacak.

2009 ve 2013’te yayınlanan G.I. Joe: The Rise of Cobra ve G.I. Joe: Retaliation filmleri ile bu sene yayınlanacak Snake Eyes: G.I. Joe Origins‘in yapımcısı Lorenzo DiBonaventura, Erik Oleson ile birlikte dizinin yönetici yapımcısı olacak.

Gerçek adı Alison R. Hart-Burnett olan Lady Jaye’in rütbesi Kıdemli Başçavuş E-6’dir. Leydi Jaye, Massachusetts’teki Martha’s Vineyard’da doğdu. Bryn Mawr mezunu. Fort Holabird’deki istihbarat okulundan mezun olmadan önce Dublin’deki Trinity College’dan mezun oldu. Airborne ve Ranger vasfına sahip olup, M-16, M-1911A1 otomatik tabanca ve arbalet konusunda uzman. Aynı zamanda başarılı bir oyuncu ve birçok dili akıcı konuşabiliyor. Failin sesi ve tavırları dahil olmak üzere kimliğe bürünme becerisine sahip. Sunbow animasyon serisinde ve Marvel Comics serisinde Flint karakteri ile bir romantizm yaşadı.

Lady Jaye, çizgi romanlarda görünmeden ve kendi aksiyon figürleri yaratılmadan önce 1984’teki animasyon serisinde tanıtıldı. 2013’teki G.I. Joe: Retaliation filminde karakteri Adrianne Palicki canlandırdı.

Kaynak