Apple TV+, yeniden çevrim dizisi Amazing Stories’in 6 Mart’tan itibaren ekranlarda olacağını açıklayıp, diziden ilk görseli yayınladı.

Amazing Stories, Steven Spielberg tarafından yaratılan ve 29 Eylül 1985’ten 10 Nisan 1987’ye kadar NBC‘de yayınlanan bir fantastik, korku ve bilim kurgu antoloji dizisiydi.

2015 yılında Bryan Fuller’ın diziyi yeniden NBC kanalı için geliştirmeye başladığının haberini almıştık. Universal Television‘ın yapım şirketi olacağı da açıklanmıştı. Spielberg, bu projeye dahil değildi.

2017 yılında Apple Inc.‘in diziye 10 bölümlük sipariş verdiğinin haberi geldi. Ayrıca Steven Spielberg’ün yapım şirketi Amblin Television’ın, Universal ile birlikte bir diğer yapımcı olacağı açıklanmıştı.

2018’in Şubat ayında Bryan Fuller’ın yaratıcı farklılıklar nedeniyle projeden ayrıldığının haberi geldi. Mayıs ayında ise Once Upon a Time’ın yapımcıları Edward Kitsis ve Adam Horowitz’in yönetici ve yürütücü yapımcı olarak projeye katıldığını öğrendik.

2018’in Kasım ayında Edward Burns, Austin Stowell ve Kerry Bishé’nin konuk oyuncu olarak dizide rol alacakları açıklandı.

Sonrasında, Victoria Pedretti, Josh Holloway, Sasha Alexander, Dylan O’Brien, Whitney Coleman, Trisha Mashburn, Juliana Canfield ve geçtiğimiz sene Ekim ayında hayatını kaybeden Robert Forster’ın dizide rol alacağı açıklandı.

Steven Spielberg, Darryl Frank, Justin Falvey, Chris Long, Don Kurt ve David H. Goodman, yönetici yapımcı olarak görev alacak diğer isimler.

6 Mart’ta dizinin ilk 5 bölümü yayınlanacak. Kalan 5 bölüm ise haftalık olarak ekrana gelecek.