Apple TV+, Legendary’nin MonsterVerse serisinden yeni bir orijinal canlı aksiyon dizisi için sipariş verdiğini duyurdu.

MonsterVerse, yapımcılığını Legendary Entertainment’ın, ortak yapımcılığını ve dağıtımını Warner Bros’un üstlendiği, Godzilla ve King Kong’u içeren bir dizi canavar filmine odaklanan bir Amerikan multimedya serisi ve paylaşılan kurgusal evrendir. 2014 yılında Godzilla filmiyle başlayan MonsterVerse serisi, Kong: Skull Island (2017), Godzilla: King of the Monsters (2019) ve Godzilla vs. Kong (2021)  filmleriyle devam etti. Film serisi genel olarak olumlu karşılandı ve dünya çapında yaptığı 1.95 milyar dolarlık toplam hasılatı ile ticari olarak başarılı oldu.

Apple’ın açıklamasına göre dizi, Godzilla ve Titanlar arasındaki San Francisco’yu yerle bir eden şiddetli savaşın ve canavarların gerçek olduğu hakkındaki şok edici yeni gerçekliğin ardından, bir ailenin gömülü sırlarını ve onları Monarch olarak bilinen gizli organizasyona bağlayan bir mirası ortaya çıkarmak için yaptığı yolculuğu araştırıyor.

Monarch, MonsterVerse serisinde önemli bir rol oynayan, Godzilla ve diğer Titanlar gibi yaratıkların varlığını örtbas etmeye ve dünyayı onlardan korumaya çalışan gizli bir hükümet kuruluşudur.

Dizinin yapımcılığını Legendary Television üstlenecek. Chris Black (“Star Trek: Enterprise,” “Outcast”) ve Matt Fraction (“Hawkeye”), dizinin ortak yaratıcıları. Chris Black, aynı zamanda dizinin yürütücü yapımcısı.

Safehouse Pictures’tan Joby Harold (Obi-Wan Kenobi) ve Tory Tunnell (Spinning Out, Underground), Toho‘dan Hiro Matsuoka ve Takemasa Arita, dizinin diğer yönetici yapımcıları. Toho, Godzilla karakterinin sahibidir ve film serisindeki uzun vadeli ilişkilerinin doğal bir yan ürünü olarak bu dizi için Legendary’nin haklarını lisansladı.

Filmler ve Apple dizisi dışında, şu anda Netflix’te yapım aşamasında olan “Skull Island” anime dizisi yolda.

Kaynak