BBC, usta oyuncu Charlotte Rampling’i kadrosunda bulunduran, Fransız yapım şirketi Newen Distribution’ın yapımcısı olduğu  Danimarka suç draması DNA’in İngiltere yayın haklarını aldı.

The Killing’in (Forbrydelsen) ortak yaratıcılarından Torleif Hoppe’nin yaratıcısı olduğu dizi, geçen sene Eylül ayında ekranlara gelmişti.

Rampling dışında, Anders W. Berthelsen (Forbrydelsen), Zofia Wichlacz (1983), Nicolas Bro (Forbrydelsen, Bron/Broen), Olivia Joof Lewerissa, dizinin başrolünde göreceğimiz isimler.

Kopenhag polisi için çalışan ve kız bebeği kaybolduğunda hayatı altüst olan saygın dedektif Rolf Larsen (Anders W. Berthelsen), dizinin merkezindeki karakter. Trajediden beş yıl sonra, Danimarka polisinin DNA veri tabanında bir kusur bulması ile yeni bir ipucu ortaya çıkıyor. Kızının hala hayatta olabileceğini fark eden Rolf, uluslararası bir çocuk kaçakçılığı çetesiyle bağları olan paralel bir davayı araştırarak kızına gerçekte ne olduğunu bulmaya çalışıyor. Rolf, benzer bir dava üzerinde çalışan tecrübeli Fransız araştırmacı Claire’den (Charlotte Rampling) yardım alıyor.

Kaynak