bbc_one_20132013’ün kalan aylarında tanışacağımız BBC One dramaları için ortak fragman çıktı. Videoyu izlemeye ve yenilerin mini tanıtımlarına bakmaya ne dersiniz?

Fragmanda yer alan görüntüler şu dizilerden:

Videoyu yazının sonunda bulabilirsiniz.


The Musketeers

The Musketeers

Adrian Hodges‘ın yaratıcısı olduğu bu yeni dizi, Alexandre Dumas’nın Üç Silahşörler romanının yeni bir uyarlaması.
17. yüzyıl Paris’inde, silahşör olan bir grup özel askerin başından geçenleri izleyeceğiz.

D’Artagnan (Luke Pasqualino), Athos (Tom Burke), Aramis (Santiago Cabrera) ve Porthos (Howard Charles) adalet için savaşan silahşörler. Kendileri, Kral XIII. Louis’nin özel korumaları olmaktan öte bir ekip. Adalet, onur, mertlik, aşk ve heyecan için ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar.

Kadroda, Peter Capaldi, Tamla Kari, Maimie McCoy ve Hugo Speer da var.

60’ar dakikalık 10 bölümden oluşacak. (Hemen hemen her ingiliz dizisi gibi bir mini dizi olarak planlan The Musketeers, 2. sezon onayı alırsa minilikten çıkabilir.)


The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

90’ar dakikalık 2 bölümden oluşan bu mini dizi, 1963’te gerçekleşen meşhur Büyük Tren Soygunu‘nun hikayesini 50. yıldönümünde bizler için televizyona uyarlıyor.

The Robbers’ Tale (Soyguncuların Hikayesi) isimli ilk bölümde işledikleri suç ile gözüpek soyguncuların hikayesi;
The Coppers’ Tale (Aynasızların Hikayesi) isimli ikinci bölümde polis dedektiflerinin soyguncuları yakalama çabalarının hikayesi ele alınıyor.

Dizinin yaratıcısı Chris Chibnall.
İlk bölümde Luke Evans, Jack Roth, Neil Maskell, Paul Anderson, Martin Compston, Del Synnott, Jack Gordon;

İkinci bölümde Jim Broadbent, Robert Glenister, Tom Chambers, Tim Pigott-Smith, Tom Beard, James Wilby ve James Fox yer alıyor.


Quirke

Quirke
Benjamin Black‘in kitaplarına dayanan 90’ar dakikalık 3 bölümden oluşan bir mini dizi.
Dizinin kahramanı Quirke, 1950’lerin Dublin’inde şehir morgunda görevli bir patoloji uzmanı. Her bölümde, kendilerini morgda bulan şansız bedenlerin, ölümlerini araştırıyor. Ufak ufak detektif olma yolunda ilerleyen Quirke için işler zamanla beklemediği yönlere gidiyor, özel hayatı da karışıyor.

Başarılı aktör Gabriel Byrne‘ın başrolü çektiği dizinin üçüncü bölümünde Colin Morgan‘ı da izleyeceğiz.
Oyuncu kadrosundaki diğer isimler ise şöyle: Michael Gambon, Nick Dunning, Geraldine Somerville, Sara Stewart, Stanley Townsend, Brian Gleeson, Aisling Franciosi


The Escape Artist

The Escape Artist
3 bölüm sürecek olan bir gerilim draması.

Başarılı avukat Will Burton, aldığı hiçbir davayı kaybetmemesi ve suçluları zor durumlardan kurtarması ile ünlü. Ancak gün geliyor ve Burton meşhur bir cinayet zanlısını savunmaya girişince bu davayı alma kararının doğruluğundan şüphe etmeye başlıyor.

Kadrosunda David Tennant, Toby Kebbell, Sophie Okonedo ve Ashley Jensen var.


What Remains

What Remains
Daha önce şu yazıda dile getirdiğimiz 4 bölümlük dizi, 25 Ağustos’ta başladı.

Michael ile Vidya yeni taşındıkları apartman dairesinde tavandaki bir sızıntıyı farkederler. Bunun kaynağının 5 numaralı dairede oturan Melissa Young’ın çürüyen bedeni olduğu anlaşılır. Dedektif Len Harper da ölen kadının ortadan kayboluşunun 2 yıl boyunca neden farkedilmediğini araştırmaya girişir.

Meşhurlarla dolu kadrosunda David Threlfall, Amber Rose Revah, Russell Tovey, David Bamber, Steven Mackintosh, Indira Varma, Denise Gough, Claudie Blakley, Jessica Gunning, Victoria Hamilton, Lisa Millett, Alexander Arnold gibi isimleri barındırıyor.

Fragmanını şuradan izleyebilirsiniz.


By Any Means

By Any Means
6 bölüm sürecek olan bir polisiye.
Hukuk sistemi işe yaramadığında, belirli seviyedeki suçluları yakalamak uğruna, ne olsa yapan bir gizli polis ekibinin maceralarını ele alıyor.
Dizide tanıdık sima bol: Ekibin başında yer alan Jack Quinn karakterini Warren Brown, ekip üyelerinden Jessica Jones’u Shelley Conn, Thomas Tomkins’i de Andrew-Lee Potts canlandırıyor. Gina McKee ile Elliot Knight da oyuncular arasında.


Haydi gelin; şimdi de BBC One’da 2013 sonbaharında yayınlanacak olan bu diziler için ortak fragmanı izleyelim: