BBC Two’da bu ayın sonlarında yeni bir komedi dizisi başlayacak: The First Team

6 bölümden oluşacak dizi, BBC iPlayer’da toplu olarak izleyiciyle buluşacak ayrıca.

Damon Beesley ve Iain Morris, dizinin ortak yaratıcısı ve yönetmeni konumundalar. Yapımcı koltuğunda ise Tom Werner, Caroline Leddy ve Sam Pinnell gibi isimler oturuyor.

Futbol temalı dizi, kurgusal bir Premier Lig takımında forma giyen 3 genç oyuncuyu merkezine alacak ve daha çok saha dışında meydana gelen aksiliklere odaklanacak. Söz konusu 3 genç arasındaki arkadaşlık ilişkisi ile kadınlar, para ve sosyal medya gibi konularda gol atmak kadar yeterli olamayışları gibi konulara odaklanacak.

Mattie, Jack ve Benji isimli bu 3 gence Jake Short (All Night), Jack McMullen ve Shaquille Ali-Yebuah hayat verecekler.

Arrested Development, Flaked, The Millers ve Up All Night gibi dizilerden yakinen tanıdığımız Will Arnett, takımın eksantrik başkanı Mark Crane karakterini canlandıracak.

Tatau, Silk ve Cleaning Up gibi dizilerden tanıdığımız Theo Barklem-Biggs, takımın hırçın futbolcusu Petey Brooks karakterine hayat verecek.

Paolo Sassanelli, takımın değişken ve beceriksiz teknik direktörü Cesare karakterini canlandıracak.

Kadroda ayrıca Chris Geere (You’re the Worst, Modern Family, Ill Behaviour), Tamla Kari (The Musketeers, Cuckoo), Vadhir Derbez, Yetunde Oduwole, Phil Wang, Neil Fitzmaurice ve Marek Lichtenberg gibi isimler yer alacak.

Bu da dizinin kısa fragmanı:

Kaynak