boys-over-flowersBoys Over Flowers, Güney Kore’nin KBS2 kanalında 2009 yılında yayınlanan bir drama dizisidir. Toplam 25 bölümden oluşan ve 1 sezon süren dizimizin her bölümü 50 dk. uzunluğunda.
Yayınlandığı dönemde Güney Kore’de çok popüler olan dizimiz, içinde bulundurduğu genç oyuncuların da önünü açmış, onları Kore’nin en rağbet gören yıldızları arasına sokmuştur.
Türkiye’de TRT Okul tarafından “Yaban Çiçeği” ismiyle yayınlanmıştır.

KONU:

boys_over_flowers-200906192024042[1]

Dizi, Yoko Kamio’nun yazdığı Japon manga serisine dayanmaktadır. Bu, Tayvan’daki Meteor Garden, sonrasındaki Meteor Garden 2 ve Japonya’daki Hana Yori Dango, sonrasındaki Hana Yori Dango Returns’ten sonraki serinin beşinci televizyon uyarlamasıdır.
Dizimizin konusuna gelecek olursak şöyle;
boys-over-flowers-boys-over-flowers-6497359-1024-819ShinHwa Özel Okulu, Kore’nin en iyi ve en lüks okuludur; okula girmek de çok zordur. Kore’nin en büyük küresel şirketi ShinHwa Group‘a ait olan okul, ülkenin de ilk ve en büyük özel okuludur. ShinHwa Group’un varisi Goo Jun Pyo da bu okula gitmektedir. Goo Jun Pyo ve üç arkadaşı F4 adında bir çete oluşturmuşlardır ve okulda istedikleri gibi at koşturmaktadırlar. Kendilerine ters giden kişilerin okul hayatlarını işkence haline getirerek, okuldan attırıyorlar ya da zorla gönderiyorlardır.

tmlBLeAAnHGIMGR
Tam da bu olayların bir benzeri cereyan ederken, okulumuzda artık F4 baskılarından aşağılamalarından bıkan bir genç, tam kendini okulun terasından aşağı atacakken Geum Jan Di tarafından kurtarılır. Geum Jan Di, aslında okulda okumamaktadır ve o çocuğun kuru temizlemedeki eşyalarını teslim etmeye okula gelmiştir. Bu korkunç olay, basında yer alınca okul yönetimi zor durumda kalmış, halk tarafından kahraman olarak adlandırılan kızı, burs ile okula almak zorunda kalmıştır. Dizimiz de kızımızla, dört gencimizin çekişmelerini ve sonradan gelişen arkadaşlıklarını konu almaktadır.

KARAKTERLER:

Boys-Over-Flowers-8

Geum Jan Di:

Fakir ama gururlu kızımız Geum Jan Di, okulda yaşanan olaylardan ve intihar etmeye çalışan genci kurtardıktan sonra okula girmeye hak kazanmıştır. Haksızlığa gelemeyen ve doğru olduğunu düşündüğünü pat diye söyleyen dobra birisidir. Ailesinin kuru temizleme dükkanı vardır ve maddi durumları çok iyi değildir. Okula gitmeyi ilk başta kabul etmeyen Geum Jan Di, yüzücü olma hayallerini gerçekleştirmek için okula gitmeyi kabul etmiştir. Oldukça paragöz bir ailesi vardır.
lee-min-ho-90125005

Goo Jun Pyo:

Okulun sahibi ShinHwa Grup’un varisi olan ve okuldaki en zengin çocuktur. F4 çetesinin lideridir, fazlasıyla kibirli ve her istediğini elde edebileceğini sanan birisidir. Dizinin başlarında Jan Di ve Jun Pyo birbirlerinden nefret etmektedirler, sonradan birbirlerini anlamaya başlayacaklardır.
c7897824588cec0c1726bbe86296d1171236307386_full

Yoon Ji Hoon:

Kore eski cumhurbaşkanının torunudur; bir F4 üyesidir. Diğer çocuklardan farklı olan Jin Hoon, Jan Di’ye başta kötü davranmaz ve zaman zaman ona yardım eder. Ailesi hayatta değildir. Bir araba kazasında ailesini kaybeden Jin Hoon’un araba sürme fobisi vardır. Geum Jan Di dizinin başlarında Jin Hoon’dan hoşlanmaktadır.

kim-bum-3-kim-bum-16089068-853-1280

Soo Yi Jung:

Soo Yi Jung F4’ün çapkınıdır. Çömlekçilik ve piyano çalma yeteneği vardır. Ailesi ülkenin en büyük sanat müzesinin sahibidir. Chu Ga Eul’a (Geum Jan Di’nin eski okuldan arkadaşı) aşık olduğunu fark ettikten sonra ilişkilere bakış açısı çok değişir. Her zaman arkadaşlarının yanında yer almıştır.
n5116710646218547203574

Song Woo Bin:

Song Woo Bin F4’ün Kazanova’sı olarak bilinir. Ailesi büyük bir inşaat şirketi yönetmektedir ve yer altı örgütleri ile bağlantıları vardır. Tam bir Amerika aşığıdır, konuşmalarında İngilizce kelimeleri çok kullanır.

Son Söz:

Dizimiz, içerisinde bolca klişe barındıran, hafif pembemsi bir gençlik draması.
Eğer boş vaktiniz varsa, aklınızda “Koreliler nasıl dizi yapıyor?”, “Uzak Doğu kültürü nasıl bir şey acaba?” gibi sorular varsa, bence açıp ilk bölüme bakıp diziye şans verebilirsiniz.