Bryan Fuller

Bryan Fuller ve Lotus Mağaraları

Ekranların ziyan olmuş güzelim dizilerinden biri olan Pushing Daisies‘in yaratıcısı Bryan Fuller (ki kendisi aynı zamanda Dead Like Me‘nin de yaratıcısı ve Heroes’un ilk sezonunda etkili bir yazardır), SyFy kanalı ile yeni bir dizi için anlaşma yapmış.
The Lotus Caves isimli 1969’da yayınlanmış ve günümüzde halen popüler olan bilim kurgu kitabını, SyFy için uyarlayacak olan Fuller senaryoyu, Pushing Daisies’in yazar kadrosundan Jim Grey ile birlikte kaleme alacak. Kitabın konusuna gelecek olursak…

Kitabın 1972'deki basımının kapağı

Kitabın 1972’deki basımının kapağı

Hikaye, Ay’daki bir kolonide yaşayan 2 ergen oğlanın etrafında gelişiyor. Yıllardan 2068… Koloni, bütün dünyalarını oluşturan “the bubble / baloncuk” isimli bir kubbenin içinde yaşıyor. Marty ve Steve isimli oğlanlar sıkılıp keşfe çıkınca, beklenmedik bir şeyle karşılaşıyorlar. Biraz ispiyon isteyenler devam edebilir :

Sınırları aşarak ay’ın derinliklerine inen kahramanlarımız burada nilüfer çiçeği (lotus) mağaralarını keşfediyorlar. Bu mağaralar öyle sıradan mağaralar değil. Bitki türündeki zeki bir canlı tarafından yönetilen mağaralar.
Korkulacak bir şey yok, bu ortamın inanılmaz huzurunun tadını çıkarmaları yeterli. Ama sonra Thurgood ile karşılaşıyorlar ki kendisinin ölmüş olması gerekmiyor muydu?
————— Haydi bakalım bu kadar ispiyon yeter :) —————
Bu arada, wikipedia‘da kitabın bir de 2010/2011’de piyasaya çıkması planlanan sinema filmi uyarlaması olacağı bilgisi de mevcut.Kitabın yazarı ile ilgili ayrıntılı ve işe yarar (türkçe) bilgileri de şurada bulabilirsiniz.