Ülkemizde ücretsiz altyazılı olarak dizi yayınlayan kanallardan biri olan Cnbc-e, bu sezon da Ağustos ayı dergisinde yeni sezon dizilerini bizlerle paylaştı. Lafı çok uzatmadan kanalın yeni sezon programına bakacak olursak…


 

1) The Musketeers

Alexandre Dumas’nın meşhur romanı Üç Silahşörler‘in yeni bir uyarlaması olan bu dizinin yaratıcısı Adrian Hodges.
Konuya gelecek olursak, 17. yüzyılın Paris’inde geçen hikayede Athos, Porthos, Aramis ve D’Artagnan’ın başından geçenleri izleyeceğiz. Silahşör olan bu dörtlü aynı zamanda da Kral XIII. Louie’nin özel korumaları. Ayrıca dizide Doctor Who’nun yeni doktoru Peter Capaldi‘nin de rol aldığını söylemekte fayda var. Dizinin ilk sezonu 60’ar dakikalık 10 bölümden oluşuyor ve BBC‘de 19 Ocak’tan itibaren her hafta bir bölüm olmak üzere yayınlanarak sezonunu tamamladı. İkinci sezon onayını ise almış durumda. Diziyle ilgili tanıtıcı bir video için şuraya bakabilirsiniz.

 


 

forever

2) Forever

ABC‘nin sonbahar yenilerinden olan bu dizide tabiri caizse ölüp ölüp dirilen bir adamın bu sırrı çözmeye çalışmasını ve bunu yaparken de çeşitli vakalarla uğraşmasını izleyeceğiz. Başrolünde Ringer‘la ve Fantastik Dörtlü film serisiyle tanıdığımız Ioan Gruffudd‘un bulunduğu bu dizi, yeni sezonun en ilgi çekici dizilerinden biri. Dizi ABC’de 23 Eylül’de yayına başlayacağından dolayı kanalda yayınlanması biraz daha geç olacak. Dizinin fragmanı için şuraya ve ABC yenileri yazımıza bakabilirsiniz.

 


 

3) The White Queen

Kanalın geçtiğimiz sene de yeni dizileri arasında gösterdiği ama bir türlü yayınlanmayan The White Queen, bu sene de kanalın yeni dizileri arasında yer alıyor; ama bu kez önümüzdeki sonbaharda yayınlanmak üzere. Zira kanal dizi için bir fragman yayınlamış durumda. Philippa Gregory‘nin The Cousins War isimli tarihi kitap serisinden uyarlanan dizide Kraliçe Elizabeth’in (Elizabeth Woodwille), nam-ı diğer Beyaz Kraliçe’nin tahta çıkma mücadelesini anlatılıyor bize. Dizi 2013 yazında 16 Haziran’dan itibaren BBC’de yayınlanmıştı ve mini dizi olarak planlanıp bitirildiği için ikinci sezonu bulunmuyor. Fragman için şuraya bakabilirsiniz.

 


the-last-ship

4) The Last Ship

Transformers ve Armageddon gibi ünlü filmlerin yapımcısı Michael Bay‘ın elinden çıkan bu dizi, William Brinkley‘in diziyle aynı adı taşıyan kitabından uyarlanıyor. Bir kıyamet sonrası draması olan dizi, bulaşıcı ve ölümcül bir hastalığın dünya nüfusunun çoğunu yok etmesini konu alıyor. Bizi bu durumdan kurtarmaya çalışanlar ise ABD donanmasına ait bir savaş gemisinin mürettebatı.
Dizi bu yaz 22 Haziran’dan itibaren TNT‘de yayınlanmaya başladı ve gayet iyi reytingler alarak ikinci sezon onayını zorlanmadan aldı. Dizinin fragmanı için şuraya bakabilirsiniz.

 


murderfirstnt3-700x400

5) Murder In The First

San Francisco cinayet masası detektifleri Terry English ve Hildy Mulligan iki ayrı dava üzerinde çalışmaktadırlar. Sonradan öğrenirler ki bu iki dava da bir bilgisayar dahisi olan Eric Blunt ile bağlantılıdır. Dizi TNT’de bu yaz 9 Haziran’dan itibaren ekrana gelmeye başladı. İkinci sezonu ile ilgili ise henüz bir bilgi bulunmamakta. Fragmanına şuradan göz atabilirsiniz.

 


6) The Lottery

Bir kıyamet sonrası dizisi daha. Yakın gelecekte geçen bu dramada kadınların çocuk doğuramadığı bir dünyanın nasıl olacağıyla ilgileniyoruz. Çocuk doğmadığı için haliyle insan nüfusu da azalıyor ve insanlar bunun için bir çözüm arıyorlar; bunun sonucunda laboratuvarda 100 embriyo dölleniyor. Fakat sorunlar bununla da bitmiyor. Şimdi de bu embriyolara taşıyıcı anne lazım. İşte bu da bizi dizinin adına (loto) getiriyor. Dizi Amerikan Lifetime kanalında 20 Temmuz’da başladı ve şu ana kadar üç bölüm yayınlandı. İlk sezonu on bölüm sürecek olan dizinin ikinci sezonuyla ilgili henüz bir bilgi yok. Fragmanı için şuraya bakabilirsiniz.

 


7) Power

50 Cent‘in yapımcıları arasında bulunduğu aynı zamanda da rol aldığı Power, bize bir uyuşturucu tacirinin hikayesini anlatıyor. Kahramanımız James St. Patrick şehrin en büyük uyuşturucu tacirlerinden biri ve bir gün bir gece kulübü açmaya karar veriyor. Kulübü açtıktan sonra ise hayatı asla eskisi gibi olmuyor.
Dizi Amerika’da bu yaz 7 Haziran’dan itibaren Starz‘da yayınlandı ve ilk sezonunu tamamladı. Aynı zamanda kanalından ikinci sezon onayını da almayı başardı. Fragman için şuraya bakabilirsiniz.

 


AA_atlantis_thumbnail_s1_web

8) Atlantis

Merlin‘in yapımcılarından gelen bu dizi, bizi efsanevi şehir Atlantis’e götürüyor. Burada ana karakterimiz Jason ile tanışıyoruz. Jason bir gün babasının gemisinin battığı yeri görmek için dalış yapıyor ve kendini uyandığında Atlantis’te buluyor. Burada Herkül ve Pisagor ile tanışıyor, macera başlıyor. Dizi İngiliz BBC kanalında 2013 sonbaharında yayınlandı ve ikinci sezon onayını da almayı başardı. Dizinin fragmanına göz atmak isteyenleri buraya alalım.

 


9) Hit The Floor

Ahsha, NBA’de ponpon kız olmayı çok isteyen biridir ve sonunda bu hayali gerçekleşir ama içine girdiği yeni dünyanın ona artıları olacağı kadar eksileri de olacaktır. Amerikan kanalı VH1‘den gelen dizi, Amerika’da şu an ikinci sezonunu tamamlamak üzere. 10 bölümden oluşan ilk sezonu ise geçtiğimiz yaz yayınlandı. Fragmanına göz atmak isteyenleri şuraya alalım.

 


fargo

10) Fargo

Coen Biraderler’in aynı adlı 1996 yapımı kült filminden TV’ye uyarlanan Fargo, bize garip bir suç hikayesi anlatıyor. Kısaca konusundan bahsedecek olursak, kasabaya Lorne Malvo adında yeni biri gelir, bu kişi kasaba halkının başına bela olacaktır ama en çok da sıradan bir sigortacı olan Lester Nygaard’a bulaşacaktır. Dizi, konusu dışında oyuncularıyla da göz dolduruyor. Zira dizide Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Colin Hanks, Bob Odenkirk ve Kate Walsh gibi isimler yer alıyor. Bunların yanında ise Allison Tolman gibi yıldızı bu diziyle parlayacak bir oyuncu var. Sezonun en iyi dizilerinden biri olarak gösterilen ve 18 dalda Emmy adayı olan Fargo’nun ikinci sezon onayını da aldığını ama dizinin antoloji formatında ilerleyeceğini de eklemekte fayda var. Yani ikinci sezonda yeni bir kadrosu ve hikayesi olacak. Fragman için sizi buraya alalım.


 

Yukarıda bahsettiğim 10 dizi Cnbc-e’nin bu sezonki yeni dizileri, bunların dışında kanalda bu sezon çeşitli dizilerin yeni sezonları da yayınlanacak. Buna göre:

* AMC‘nin sevilen dizisi Mad Men final sezonunun ilk yarısıyla sonbaharda,

* NBC‘den üçüncü sezon onayını zor da olsa kapan Hannibal 2. sezonuyla sonbaharda,

* Yeni doktoruyla birlikte Doctor Who 8. sezonuyla sonbaharda,

* CBS‘in sevilen komedisi The Big Bang Theory 7. sezonuyla (25 Ağustos’ta başlıyor.),

* HBO‘nun Emmy ödüllerinde iddialı dizisi Veep 2. sezonuyla (13 Ağustos’ta başlıyor.),

* Eğlenceli polisiye dizisi Rizzoli and Isles 5. sezonuyla,

* 4 kadının Cleveland’daki eğlenceli maceralarını anlatan Hot In Cleveland 5. sezonuyla,

* Vahşi Batı’yı evimize getiren dizi Hell On Wheels 4.sezonuyla,

* Chuck Lorre komedisi Mom 2. sezonuyla,

* Muhteşem sezon finaliyle bizi bir kez daha mest eden Person of Interest 4. sezonuyla,

* CW‘nun sevilen gençlik dizisi The Vampire Diaries 4. sezonuyla,

* FOX‘un sevilen animasyonu The Simpsons 25. sezonuyla,

* Bol bol entrika dolu Dallas 3. sezonuyla,

* The Closer uzantısı Major Crimes 2. sezonuyla,

* Sevilen animasyon Family Guy yeni sezonuyla (Önce e2’de yayınlanacak.),

* Netflix‘in klasik kurt adam-vampir hikayesine farklı bir bakış açısı getiren dizisi Hemlock Grove 2. sezonuyla (Önce e2’de),

* Bir mafya babasının Norveç’teki maceralarının anlatıldığı Lilyhammer 2. sezonuyla (Önce e2’de),

* Bir diğer sevilen animasyon South Park yeni sezonuyla (Önce e2’de),

* Showtime komedisi Web Therapy 2. sezonuyla (Önce e2’de),

* Zombilerle insanların savaşının konu edildiği The Walking Dead 4. sezonuyla (Önce e2’de),

* Kanalda şu an 2. sezonu yayınlanan CBS komedisi 2 Broke Girls 3. sezonuyla önümüzdeki yaz,

* Şu an ilk sezonu yayınlanan süper kahraman dizisi Arrow 2. sezonuyla önümüzdeki yaz,

* Şu an 3. sezonu yayınlanan Being Human final sezonuyla önümüzdeki yaz,

* Şu an 3. sezonu yayınlanan bir diğer Chuck Lorre komedisi Mike and Molly 4. sezonuyla önümüzdeki yaz,

* Şu an 2. sezonu yayınlanan banliyö komedisi Suburgatory final sezonuyla önümüzdeki yaz,

* Şu an 2. sezonu yayınlanan TBS komedisi Sullivan and Son 3. sezonuyla önümüzdeki yaz,

* Şu an 3. sezonu yayınlanan gençlik dizisi Teen Wolf 4. sezonuyla önümüzdeki yaz,

* Şu an ilk sezonu yayınlanan gizemli dizi The Following 2. sezonuyla önümüzdeki yaz,

* Starz‘ın yeni hit korsan dizisi Black Sails 2. sezonuyla (ABD yayınından 24 saat sonra yayınlanacak),

* HBO‘nun artık dünya çapında ün kazanmış dizisi Game of Thrones 5. sezonuyla (ABD yayınından 24 saat sonra),

* Diğer bir Chuck Lorre komedisi Two And A Half Men final sezonuyla,

* Tarihi drama Vikings 3. sezonuyla Cnbc-e ekranlarında olacak.