Netflix, Robert E. Howard tarafından yaratılan ikonik karakteri temel alan bir canlı aksiyon dizisi üzerinde çalışmalara başladı.

Henüz bu yeni dizinin konusu veya zaman aralığı hakkında hiçbir ayrıntı açıklanmadı. Dizi, Fredrik Malmberg ve Mark Wheeler’ın sahibi olduğu Pathfinder Media’dan geliyor. Netflix, karakterin haklarını elinde bulunduran Conan Properties International (sahibi Fredrik Malmberg’in Cabinet Entertainment’ı) ile yaptığı anlaşma ile Conan kitaplığının haklarını aldı. Anlaşma, Netflix’e Howard’ın kataloğunun haklarını alma ve canlı aksiyon ya da animasyon dizi ve uzun metrajlı filmler geliştirme seçeneği sunuyor.

Conan uyarlamasını yazacak bir yazar/yürütücü yapımcı, projeyi yönetecek yönetmen için araştırmalar devam ediyor.

Robert E. Howard, Conan the Barbarian, diğer adıyla Conan the Cimmerian’ı ilk kez 1932 yılında Weird Tales dergisinde yayınlanan bir dizi kısa öyküde tanıttı. Conan hikayeleri yeni bir yazı türüne yol açtı: Kılıç ve Büyücülük. Yıllar boyunca orijinal hikayeler, dünya çapında binden fazla çizgi romana, 100 romana, 3 uzun metrajlı filme, 2 televizyon dizisine, video oyunlarına, çok çeşitli koleksiyon parçalarına, oyuncaklara ve daha fazlasına ilham verdi.

Arnold Schwarzenegger, 1982’de Conan the Barbarian, 1984’te Conan the Destroyer ile karaktere 2 kez hayat verdi. 2012’de Jason Momoa, Conan the Barbarian filmi ile Conan karakterini canlandırdı.

Amazon’un 2018’de Howard’ın çalışmalarına dayanan, Pathfinder Media’nın da dahil olduğu bir dizi geliştirdiği ile ilgili haberi almıştık ancak proje daha fazla ilerlemedi.

Kaynak