Cougar Town, şu anda üçüncü sezonunu bekleten, 2009 yılında yayınlanmaya başlamış, ABC komedi dizisi. Keyif alarak izlediğim bir komedi dizisi olduğu için tanıtımını ben yapmak istedim.

Konumuz, tabir itibariyle ‘cougar’ımız* olan Jules Cobb’un eşinden ayrılması ile başlıyor. Kahramanımız, genellikle komik olan zorlukların üstesinden geleceği yeni maceralara yelken açıyor.Ana karakterimizi Courteney Cox canlandırıyor (ki biz kendisini Friends‘ten Monica Geller olarak hatırlıyoruz.). Jules 40’lı yaşlarında, emlak işiyle uğraşan, oğlu Travis’e aşırı düşkün, takıntılı bir karakter. Friends’teki Monica karakterini yer yer anımsatıyor. Jules’un çevresinde ise sürekli olarak Jules’un evine gelip sabah-akşam şarap içen, birbirlerinden ilginç tipleri barındıran arkadaş grubu var. Kurdukları bu küçük ve eğlenceli gruba ise bir isim takmışlar : ‘Cul-de-sac’. Biraz bu grubu tanıyalım.

Ellie Torres (Christa Miller)

Ellie Torres (Christa Miller)

Dizimizin huysuzu, asabisi, ukalası… Kocası Andy’e yapmadığını bırakmayan ama bir o kadar da seven, Laurie’ye sürekli laf atan, Jules’un en yakın arkadaşı. Kendisi dizinin en komik karakteridir gözümde. Scrubs‘ta Jordan Sullivan karakterinden hatırlayanlar olacaktır belki kendisini.

Andy Torres(Ian Gomez)

Andy Torres (Ian Gomez)

Ellie’nin sadık kocası ve Bobby’nin en yakın arkadaşı olan Andy, özetle dizimizin ideal adamı. Jules’un eski kocası Bobby’e bir nevi tapıyor kendisi.

Bobby Cobb(Brian Van Holt)

Bobby Cobb (Brian Van Holt)

Jules’un eski kocası. Kendisi biraz saf(!). Aptallıkları, dizinin en eğlenceli kısımlarından. Kendisi limana park etmiş bir teknede yaşıyor ve yarı profesyonel golfçü.

Travis Cobb(Dan Byrd)

Travis Cobb (Dan Byrd)

Jules ve Bobby’nin oğlu. Annesi ve babasının yaptığı şeylerden utanan ve bu olaylar yüzünden okulda sürekli aşağılanan ve dalga geçilen, dizinin en genç karakteri. (Jules’un aşırı sevgisi gerçekten utanılacak düzeye ulaşıyor bazen.)

Laurie Keller(Busy Philipps)

Laurie Keller (Busy Philipps)

Jules’un yanında çalışan Laurie, dizimizin hoppa kızı. Yaşı diğerlerine göre daha genç olduğu için sürekli alay edilen ve yaptığı salaklıklar Ellie tarafından sürekli yüzüne vurulan karakterimiz. Jules’u sevgili bulma konusunda sürekli cesaretlendiriyor. Jules’a yaşayamadığı gençliğini yaşatmada yardımcı oluyor.

Grayson Ellis(Josh Hopkins)

Grayson Ellis (Josh Hopkins)

Jules’un yeni boşanmış komşusu. Genç kızlarla birlikte olarak boşanmanın verdiği özgürlüğün tadını çıkartıyor. Gruba girmek istemese de bir şekilde kendini grubun içinde buluyor.

Dizimizin esas karakterleri bunlar. Yan karakter olarak çok gözükmese de her girdiğinde bir espri patlatan bir ‘Barbara’mız (Carolyn Hennesy) var. Kendisi en çok eğlendiren karakterlerden. Konuk karakterlerde ise, birer bölüm dahi olsa Friends’ten Rachel ve Phoebe olarak tanıdığımız Jennifer Aniston ve Lisa Kudrow‘u görmek mutlu ediyor. Tüm kadroya şuradan ulaşmak mümkün.

Dizimizin kısaca tanıtımı bu. Kasım ayında 3. sezonunu bekliyorduk, fakat 2012 Ocak’ına alınmış. Bir an önce 3. sezonu başlarsa beni çok mutlu edecek. Dizinin gidişatının panterlikten* uzaklaşması nedeniyle, 3. sezonda dizinin ismi değişecek tarzı haberler var.Piyasada bulunan, beni gerçekten güldüren nadir dizilerden biri kendisi. Her bölümü keyifle izlenebilir. Bu tarz komedileri severseniz bir göz atın derim.

panter kadın (cougar woman) : Kendinden genç erkeklere (özellikle 30 yaş altındakilere) ilgi duyan orta yaşlı kadınlara ABD ve Kanada’da takılan isim.