Damian Lewis (Billions) ve Dominic West (The Affair), A Spy Among Friends adlı roman uyarlaması dizinin başrolü ve yönetici yapımcılığı için İngiliz dijital yayın servisi BritBox ve Spectrum Originals ile görüşmeler yapıyorlar.

6 bölümlük mini dizi, Ben Macintyre’ın 2018 yılında çok satan A Spy Among Friends: Kim Philby and the Great Betrayal adlı kitabından uyarlanacak. 2021 yılında yayınlanması planlanan dizi, Homeland’in yönetici yapımcılarından Alexander Cary, Sony Pictures Televisions ve ITV Studios yapımı olacak.

Soğuk Savaş döneminde geçen A Spy Among Friends, İngiliz istihbarat subayı ve KGB için çalışan çifte ajan Kim Philby’nin (West), İngiliz Gizli Haber Alma Servisi’ndeki (MI6) meslektaşı ve yakın arkadaşı Nicholas Elliott (Lewis) ile olan karmaşık ilişkisinin hikayesini bizlere aktaracak.

Philby, 1950’lerde Sovyetler Birliği’ne iltica eden ve Soğuk Savaş’ın ilk yıllarında Ruslara sırları veren bir İngiliz casusuydu. O ve Elliot, casusluk işine birlikte başladılar. MI6’te yükseldiklerinden Philby, çifte ajan dönüştü.

Kaynak