Big Little Lies’ın yaratıcısı David E. Kelley ve House Of Cards’ın yürütücü yapımcısı Melissa James Gibson, Netflix için bir antoloji dizi üzerinde çalışmalara başladı. Dizinin yönetmenliğini S.J. Clarkson (Succession, Jessica Jones, Made for Love) yapacak.

Dizi, Sarah Vaughan’ın 2017’de yayınlanan ve Türkçe’ye de çevrilen (Bir Skandalın Anatomisi) çok satan kitabı Anatomy of a Scandal’a dayanacak. Kitap, kocası korkunç bir suçla suçlandığında çözülmeye başlayan yüksek profilli bir evliliğe odaklanmıştı. Dizi ise Britanya’nın ayrıcalıklı seçkinleri arasında geçen bir cinsel rıza skandalını ve bu skandalın etkisinde kalan kadınları konu alan düşündürücü ve sürükleyici hikayeler anlatacak.

Plana göre her sezon farklı bir skandal anlatılacak.  Kelley ve Melissa James, dizinin senaryosunu yazacak, yönetici ve yürütücü yapımcılığını üstlenecekler.

Liza Chasin (The Loudest Voice, Baby Driver), Bruna Papandrea (Gone Girl, Big Little Lies), Steve Hutensky, Allie Goss, Sarah Vaughan ve Margaret Chernin, yönetici ve yardımcı yönetici olarak görev alacaklar.

Kaynak 12