Dirty sexy money, bu sene yeni başlayan diziler arasında mad men’le birlikte en sevdiğim dizi oldu. 22dakika’da daha önce çıkan haberlerden belki görmüşsünüzdür, dizinin kadrosu mükemmel. şöyle ki, peter krause (six feet under, lost room), donald sutherland, william baldwin, Jill Clayburgh, samaire armstrong (the o.c., entourage), seth gabel (nip/tuck), Glenn Fitzgerald, Zoe McLellan, Natalie Zea ve elle fanning. (daha önce hiç bir paragrafta bu kadar çok link vermemiştim muhtemelen.)

dizinin konusunu senelerce babasını zenginler zengini darling ailesi ile paylaşmak zorunda kalan nick george’un babası öldükten sonra bu göreve devam etmeyi kabul etmesi oluşturuyor.

baba öldükten sonra, idealist yaşamını bırakıp baba mesleğinin başına geçmek peter krause için tanıdık bir konu gibi gelse de, hiç öyle olmuyor çünkü bu sefer babasının ölümünde bir bit yeniği var. 40 sene boyunca dışarıdan aileyle sevgi-nefret arası ilişkiler yaşayan nick, içeri girdikçe işlerin daha da karmaşık olduğunu fark etmeye başlıyor, hem de milyon dolarlık çekler karşılığında.

full house

full house

dizinin yaratıcısı six feet under’da da yazarlık ve prodüktörlük yapan craig wright. nick george karakteri için peter krause’yi o kadar çok istemişler ki, teklifleri 4 kere geri döndürmesine rağmen inat etmişler, sonuç da büyük başarı olmuş bence. oyuncuları tek tek sayamıyorum, hepsi o kadar yakışmışlar ki rollerine. özellikle darling ailesinin tanıtıldığı sahneye bayıldım. hepsinin ne çeşit insanlar olduğunu 2 dakikalık bir sürede kavrayabiliyorsunuz.