Glen Mazzara korku türünden ayrılmıyor. The Hollywood Reporter’ın aldığı habere göre, eski The Walking Dead dizi yürütücüsü, Lifetime kanalı için 1976 yapımı korku klasiği The Omen’e devam niteliğinde bir dizi geliştiriyor.

Damien adlı drama, filmdeki küçük çocuk Damien Thorn’a odaklanacak. Artık bir yetişkin olan ve geçmişinden kurtulamayan Damien, bir seri dehşet verici olayla karşılaşır ve sonunda gerçek kaderi ile yüzleşmek zorunda kalır: Kendisi Hristiyanlık’ıın deccalidir.

Mazzara, dizinin hem senaryosunu yazacak, hem de 44 Strong Productions şirketi aracılığıyla yapımcılığını yapacak. Bu yapım Mazzara’nın Fox Television Studios ile yaptığı genel anlaşmanın ilk satışı olacak. Dizide ayrıca Ross Fineman da Fineman Entertainment şirketi aracılığıyla yapımcılık yapacak.

Damien, Mazzara’nın The Walking Dead’te bir buçuk sezonluk yürütücülüğü The Omen Glen Mazzara - P 2014ardından ilk televizyon işi. Mazzara TWD’nin reyting rekorları kırmasını sağlayarak diziyi ileriye götürmüştü. Lifetime işi aynı zamanda, filmden televizyona uyarlama işlerden biri olarak Starz kanalının Crash filminin devamı niteliğinde olan Crash dizisine ekleniyor. Büyük ekranda ise Mazzara, Stephen King’in korku klasiği olan The Shining‘in öncesini anlatan Overlook Hotel’i yazıyor.

David Seltzer’in senaristliğini yaptığı ve Richard Donner’ın yönettiği The Omen’da Gregory Peck ve Lee Remick, çocuklarını doğumda kaybeden ve yerine annesini aynı zamanda kaybetmiş bir yetimi gizlice evlat edinen ebeveynleri oynuyordu. Ancak en sonunda çocukları Damien’in (Harvey  Stephens) deccal olduğunu öğrendiler.

Orijinal film ABD’de 60 milyon dolardan fazla hasılat yaptı ve iki devam filmi doğurdu – 1978 yapımı Damien: Omen II ve 1981 yapımı Omen III: The Final Conflict. Ardından da televizyon filmleri Omen IV: The Awakening (1991) ve The Omen (1995) geldi. 1995 yapımı film Fox tarafından, seriyi bir TV dizisine genişletme amacıyla yapılıp yayınlandı. Donner dizi için yapımcı olmayı kabul etti ancak dizi ilerlemedi. 2005 yılında ise Seltzer, The Omen senaryosunu modernize ederek Revelations adlı bir minidiziye dönüştürdü.

1976 yapımı orijinal film 2006 yılında yeniden çevrildi. Filmde Julia Stiles ve Liev Schreiber oynadı. Damien karakterini ise Seamus Davey-Fitzpatrick canlandırdı. Yeniden yapım dünya genelinde yaklaşık 120 milyon dolar hasılat yaptı.

Damien Lifetime kanalını kanalın ün yaptığı kadınlara yönelik yolculuğundan çıkararak onun için önemli bir dönüm noktasını oluşturuyor. Kanal, son zamanlarda popülaritesi giderek artan korku türünü zorlamaktan geri durmuyor. İkinci sezonunun 6 Temmuz’da başlaması beklenen Witches of East End ve gemiye yakın zamanda katılan The Lottery türün diğer örnekleri.

Diziyle ilgili henüz bir yayın tarihi ya da oyuncu bilgisi mevcut değil.