Go On , ilk bölümü 8 Ağustos 2012′ de NBC‘ de yayınlanan, halihazırda tam sezon onayı almış bir komedi dizisi. Bu sıcak, samimi ve bir o kadar da eğlenceli dizimizi merak edenleri yazımızla baş başa bırakıyoruz.

Son dönemde pek çok komedi dizisinde olduğu gibi, bu dizimiz de  sadece komediyle yetinmeyip, dramanın da hakkını veriyor. Öyle ki kahkahalarla güldüğünüz bir sahnenin sonunda, bir anda gözleriniz doluveriyor.

Lafı fazla dolandırmadan konuya geçecek olursak…

Ryan King, radyoda spor programı yapan, oldukça başarılı bir sunucudur.  Eşini yeni kaybetmesine rağmen, bu durumla başa çıkabileceğini kanıtlamaya çalışmaktadır. Yas sürecini kendi yöntemleriyle atlatmaya çalışırken, girdiği tuhaf durumların da etkisiyle, istemeye istemeye de olsa yolu bir terapi grubuyla kesişir.  Bu grubun amacı, sevdiklerini kaybeden insanların birbirlerine destek olmasıdır. Birbirinden tuhaf ve komik insanlardan oluşan bu gruba katılmasıyla dizimizin komik, hüzünlü ve sıcak hikayesi başlar.

 

Karakterler / Oyuncular

Ryan King ( Matthew Perry )
Radyoda spor programı sunan karakterimiz, eşini kaybetmesiyle büyük bir boşluğa düşüyor. Bu sebeple dizimizin konusunu da oluşturan, destek grubuna katılıyor. Ryan, her türlü destek önerisine burun kıvıran, kendi bildiğinden şaşmak istemeyen birisi. Bu özelliği onu sık sık gülünç durumlara da düşürüyor.

Oyuncuyu en iyi, Friends‘ ten tanıyoruz. Zaten dizinin tanıtımları da oyuncu üzerinden yapılmıştı.

 

Lauren  Schneider ( Laura Benanti )

Destek grubunun lideri . Grubun başında olduğuna bakmayın. Onun da en az diğerleri kadar  sorunları var. Yaptığı iş ile ilgili çok az eğitimi bulunan, gönüllü biri. Bu sebeple, onun da içinden çıkamadığı durumlar olmuyor değil.

 

 

Anne ( Julie White)

Partnerinin ölümüyle başa çıkmaya çalışan lezbiyen  bir avukat.  Oldukça aksi bir karakter ama, karakterin komikliği de bu aksiliğinden geliyor.

Yolanda ( Suzy Nakamura )

Grubun bir diğer üyesi. Kendisi hakkında henüz çok fazla bir bilgiye sahip olamasak da biraz saf ve kuralcı bir karakter olarak göze çarpıyor. Bir hayli eğlenceli sahneleri olduğunu da belirtelim.

Owen  ( Tyler James Williams )

Owen, grup içinde kimseyle iletişim kurmuyor; ta ki Ryan gelene kadar. Kendisini Ryan’a yakın hissediyor. Öyle ki gruba neden katıldığını bile Ryan sayesinde öğrenebiliyoruz.

Mr. K  (Bay K – Brett Gelman)

Kuşkusuz, dizinin en tuhaf karakteri. Bu denli tuhaf bir karakter olmasına rağmen, en çok güldüren sahnelerin büyük kısmı  Mr. K.’ye ait. Terapi grubuna neden katıldığı da dahil, hakkında pek bir bilgimiz yok. Kanal da bu karakteri sevmiş olacak ki resmi bir twitter hesabı açmışlar kendisine. Merak edenler için : Buyurun.

 

StevenJohn Cho )

Ryan’ın en yakın arkadaşı ve patronu. Terapi grubuna dahil değilse de yolu, grupla pek çok kez kesişiyor.

Sonia ( Sarah Baker )

Kedisi Cinderalla’nın ölümünden dolayı gruba dahil oluyor. Dizin en yufka yüreklisi.

GeorgeBill Cobbs )

Grubun görme engelli üyesi. Bir bakım evinde kalıyor. Kendiyle barışık, esprili biri.

DannySeth Morris )

Orduda görev alırken, karısının başka biriyle bir ilişkisi ve bir de bu ilişkiden çocuğu oluyor. Tüm bunlara rağmen Danny, her şeye pozitif bakmaya devam eden birisi. Çoğu zaman bu pozitiflik hali, diğer üyelerce sorgulanıyor.

Fausta  ( Tonita Castro )

Bu karakterimiz aslen Meksikalı biri. İngilizceyi çok iyi konuşamıyor gibi görünse de bu konuda çoğu zaman işine geldiği gibi davranıyor.

Carrie ( Allison Miller )

Ryan’ın asistanı. Ryan’ın eşinin ölümünden sonra, ona en çok destek verenlerden biri. Bir noktadan sonra, patronunun davranışlarıyla baş edemiyor ve Ryan’ın destek grubuna katılması, Carrie’nin kurtuluşu oluyor.


Go On‘un ilk bölümü, NBC’nin olimpiyat rüzgarından yararlanmak istemesinden dolayı, 8 Ağustos tarihinde yayınlandı. Dizinin yeni bölümleri, her Salı yayınlanmaya devam ediyor. NBC gidişattan memnun kalmış olacak ki diziye, 2 Ekim 2012’de 22 bölümlük tam sezon onayını da verdi. Dizinin yapımcıları Silver & Gold Productions, Dark Toy Entertainment ve  Universal Television.

 

İlk başlarda, gruba alışamayan Ryan, sonraları durumu kabulleniyor. Ekiple beraber binbir maceraya atılıyor. Bu sempatik ve sıcak diziyi hem komedi severlere, hem de komedi sevmeyen bünyelere gönül rahatlığıyla öneriyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=ZkQ8dwI9f-4

http://www.youtube.com/watch?v=8Jx_zknlmFo