En önemli İskandinav polisiyelerinden Bron/Broen ve ITV ve Netflix’in Uluslararası Emmy ödüllü dizisi Marcella’nın yaratıcısı ve yazarı olan Hans Rosenfeldt’in ilk solo romanı Vargasommar (When Crying Wolf), İsveç televizyonu TV4 ve CMore Entertainment tarafından dizi olarak televizyona uyarlanacak.

When Crying Wolf, İsveç’in kuzey doğusunda, Finlandiya sınırında yer alan Haparanda‘da geçiyor. Ölü bir kurt. Kanlı bir çete anlaşması. Bir kadın suikastçı. Birkaç gün içinde Haparanda’da hayat altüst olur ve polis memuru Hanna Wester, bu yazın diğerlerinden farklı olacağını anlar.

Bir kurdun midesinde insan kalıntıları bulunur. Hannah Wester, bu olayı Finlandiya sınırındaki kanlı bir uyuşturucu anlaşmasıyla ilişkilendirilir. Ama kurban nasıl Haparanda’nın dışındaki ormana gitti? Ve uyuşturucu ve para nereye gitti?

Hannah ve meslektaşları ne olduğunu öğrenmek için altına bakılmadık taş bırakmazlar. Zaman kıt ve bu olayla ilgilenen başkaları da var. Gizemli ve ölümcül biri olan Rus Katja ortaya çıktığında, beklenmedik ve acımasız olaylar birikmeye başlar. Sadece birkaç gün içerisinde bu küçük sınır kasabası, Hannah Wester ve Haparanda Polisi’ndeki diğerlerinin hayal edebileceğinden daha kötü bir dizi acımasız olayların yeri haline gelir. En azından kendi geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan Hannah için.

Uyarlamanın detayları ve Rosenfeldt’in projeye katılımı henüz kesinleşmedi.

Rosenfeldt, “Hikaye benim için çok şey ifade ediyor ve yaratıcı bir işbirliği içinde Haparanda’ya dönmekten, Hannah Wester, Katja ve kitaptan diğer karakterleri farklı bir platforma sergilemek ve umarım küresel ölçekte daha da büyük bir kitleye ulaşmaktan gerçekten heyecan duyuyorum” demiş.

TV4 ve CMore drama direktörü Josefine Tengblad, “Hans, uluslararası ve İsveçli izleyici kitlesi için büyüleyici hikayeler yaratma konusunda uzun bir geçmişe sahip. O inanılmaz bir yazar, alanında dünyanın en iyilerinden biri” demiş.

Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth ile birlikte Psikolojik Profilci Sebastian Bergman hakkında 6 roman yazdı. Romanlar 34 dile çevrildi ve 4 milyondan fazla kopya sattı. When Crying Wolf, Rosenfeldt’in kendi başına yazdığı ilk roman. 21 Eylül 2020’de İsveç’te Nordstedts tarafından yayınlandı ve 25 ülkeye satıldı.

Kaynak