Helena Bonham Carter, Years and Years ve It’s a Sin’de birlikte çalışmış olan yazar Russell T. Davies ve yapımcı Nicola Shindler’dan gelen yeni mini dizide İngiltere’nin unutulmuş pembe dizi yıldızlarından birini canlandıracak.

ITV’de yayınlanacak Nolly adlı drama, 1964-1981 yılları arasında, beklenmedik bir şekilde kovulana kadar, ITV’nin uzun süredir devam eden pembe dizisi Crossroads’un 18 yıl boyunca ana dayanak noktası olan Meg Richardson karakterini canlandıran TV efsanesi Noele Gordon’un saltanatını ve düşüşünü anlatacak.

ITV, “Noele (veya arkadaşları için Nolly) kendi yaşamı boyunca bir efsaneydi. Uzun süredir devam eden pembe dizi Crossroads’ta alev saçlı dul Meg Richardson olarak, İngiltere’deki en ünlü insanlardan biriydi. Ardından 1981’de, dizi başarısının ve Nolly’nin şöhretinin zirvesindeyken, seremoni yapılmadan, hiçbir uyarı yapılmadan ve hiçbir açıklama yapılmadan kovuldu. Patronun kulaklarında çınlayan ‘tüm güzel şeylerin bir sonu olmalı’ sözleriyle Noele Gordon, 18 yılı aşkın bir süredir hayatı olan şovun dışına atılmış buldu” demiş.

3 bölümlük drama Davies tarafından yazılacak ve Shindler’ın (Ridley Road, The Syndicate, Finding Alice, The Stranger, Traces, Trust Me, Happy Valley) ITV Studios tarafından desteklenen yeni prodüksiyon şirketi Quay Street Productions tarafından üretilecek. Proje, Shindler’ın Studiocanal destekli RED Production Company’den 2020’de ayrılmasının ardından bu yılın başlarında kurulan yeni ekibinin ilk projesi.

Yüzeyde, “Nolly” çok özel bir İngiliz hikayesi gibi görünüyor. Queen of the Midlands olarak bilinen Gordon, sert ve kibirli bir aktör olarak ün yapmıştı ama oyuncular ve ekip tarafından sevildi. 1981’de Crossroads’tan kovulması, yazım ekibi üzerinde öyle bir baskı yarattı ki, karakteri Meg Mortimer için alternatif bir son yazılması gerekti.

Çekimleri 2022’de başlanacak diziyi, It’s A Sin’in yönetmeni Peter Hoar yönetecek.

Kaynak