House

House

belki birçoğumuzun zaten sıkı takipçisi olduğu, dizimax‘te her pazartesi 21:00’de yayını devam eden bir diziyi tanıtacağız bugün: house.genel anlamda bir “hastane” dizisi house. her bölümde ayrı bir kişinin hastalığı inceleniyor ve çözüm üretilmeye çalışılıyor. bir çoğunuza konu sıkıcı veya itici geliyor olabilir; mesela bana öyle gelmişti. “bu kadar tıbbi bir yapımı ne yapayım ki?” diye düşünmüştüm, fakat diziye mutlaka bir şans vermek lazım.
Öncelikle oyunculuk…
Hugh Laurie‘nin Dr. House’ı oynadığı dizide, bu karaktere resmen hayran kalacaksınız. Takıntılı, problemli, inanması zor derecede zeki bir karakter House. Lost‘taki Sawyer misali her repliği dakikalarca düşünülmüşcesine eğlenceli.
ayrıca çok ilginç durumlar ele alınıyor house’ta. nip/tuck‘ta olduğu gibi hastalıklar kişilerin özel hayatlarıyla, ilişkileriyle bağdaşlaştırılıyor; bu şekilde dizi kısa süreler için de olsa “tıbbi” formatından uzaklaşıyor.
Bu arada Hugh Laurie‘yi tanımadıklarını düşünenler bir daha düşünsünler! Kendisini Friends‘de ve Stuart Little‘da görmüştük.

Hugh Lauire Friends'de...

Hugh Lauire Friends’de…

Diziyle ilgili başka bir ilginç bilgi, Hugh Lauire’nin aslında İngiliz olmasına rağmen dizide Amerikan aksanı ile konuşması. Lauire, bir röportajında bunun oldukça zor bir görev olduğunu söylemiş.
House, Fox‘ta Salı akşamları yayınlanıyor. 3. sezonu önümüzdeki Eylül ayında başlayacak. Mutlaka bir şans vermenizi öneririm.