Emma Roberts’ın Hulu ile ilk bakış anlaşması imzaladığını ve ilk projesi olarak Carola Lovering’in 2018’de yayınlanan Tell Me Lies adlı kitabını uyarlamaya giriştiğini 2020’nin Eylül ayında öğrenmiştik.

Tell Me Lies, genç bir kadının çekici olma konusunda iyi olan bir erkeğe takıntısının hikayesini anlatıyor. Toksik aşkı, acımasız hırsı ve şok edici ihaneti araştıran heyecan verici, seksi bir reşit olma hikayesi.

Lucy Albright, California’daki küçük kolejinin kampüsüne geldiğinde Long Island’da yetiştirildiği zamandan çok uzaktadır ve gençliğinin ilk yıllarında ihanetini asla affetmediği annesinden yüzlerce mil uzakta olduğu için mutludur. Lucy, üniversite hayatını ve sunduğu her şeyi kucaklar: yeni arkadaşlar, çılgın partiler, teşvik edici dersler. Ancak, büyüleyici, çekici, karmaşık, yıkıcı, kendisine ait gizemli bir geçmişi olan Stephen DeMarco ile tanıştığında her şey değişir. Kendine güvenen ve kendinden emin Stephen, Lucy’de başka kimsenin görmediği bir şey görür ve Lucy, kendisiyle ilgili bu görüşü ve onun ilgisinin ona getirdiği olasılık duygusuyla çabucak baştan çıkar. Bu arada Stephen, geçmişinde gömülü olan ve açığa çıkarsa onu mahvedebilecek bir olayı unutmaya kararlıdır ve başarı için tek odaklı dürtüsü Lucy’nin kalbini kazanmaya ve tutmaya kadar uzanır.

Lucy’nin ve Stephen’ın sesleri arasında gidip gelen Tell Me Lies, üniversite ve üniversite sonrası yaşamları boyunca aralarındaki bağlantıyı takip ediyor. İçten içe Lucy, Stephen hakkındaki gerçeği kabul etmesi gerektiğini biliyor. Ancak kendisini bu bağımlılık yaratan karışıklıktan kurtarmadan önce, annesiyle olan ilişkisiyle yüzleşmeli ve onu iyileştirmeli – ya da sevmenin gerçekten ne anlama geldiğine dair bir kuruntu içinde kendini kaybetme riskini almalı.

Grace Van Patten

Grace Van Patten’ın (Nine Perfect Strangers), Lucy Albright karakterini canlandıracağı ile ilgili haber Ağustos ayında gelmişti. Bugün gelen haberle Jackson White’ın (Mrs. Fletcher), Stephen DeMarco karakteri ile karşımıza çıkacağını öğrendik.

Jackson White

Tell Me Lies, Catherine Zeta Jones’un Facebook Watch’ta yayınlanan Queen America dizisinin yaratıcısı olan Meaghan Oppenheimer tarafından uyarlandı. Oppenheimer, ayrıca dizinin yürütücü ve yönetici yapımcısı.

Belletrist’ten Emma Roberts, Karah Preiss ve Matt Matruski,  Rebelle Media’dan Laura Lewis ve Stephanie Noonan,  Vice Studios’tan Shannon Gibson ve Refinery29’dan Sam Schlaifer dizinin diğer yönetici yapımcıları. Kitabın yazarı Lovering, danışman yapımcı olarak projede yer alacak. 20th Television, dizinin yapım stüdyosu.