tv_in_the_flesh_still_1

The Walking Dead ile televizyonda popüler bir konu haline gelen zombi temasına farklı bir bakış açısı getiren dizimiz In The Flesh, 17 Mart 2013’te BBC 3‘te yayın hayatına başladı. İlk sezonu toplam 3 bölüm ve her bölümü 60 dakika süren dizimiz, ikinci sezon onayını da almış bulunuyor. İkinci sezonuyla 2014’te bizlerle buluşacak dizimizin yeni sezonun tahminen 5-6 bölüm olacağı düşünülüyor.

Dizimizin yaratıcı ve yazarı Dominic Mitchell.
Hikaye ve yazarımızın Whatsonstage sitesinin yarışmasında keşfedilip dizi haline getirilmesi sonradan planlanıyor. Yönetmen koltuğunda ise Doctor Who‘nun iki bölümünü yönetmiş Jonny Campbell oturuyor.

KONU:

3571633-low_res-in-the-flesh

Hikayemiz, İngiltere’de Diriliş denen olayın başlamasından 4 yıl sonrasını anlatıyor. 4 yıl önce zombiler ortaya çıkmış ve tüm insanlara dehşet saçıp öldürmüşlerdir. Devletin etkisiz kaldığı dönemde Gönüllü İnsan Kuvvetleri zombilerle savaşmış; zombilerin bir çoğu ya öldürülmüş ya da hapsedilmiştir.

2480514

Aradan geçen bu 4 yılın ardından zombiler hala var olsalar da artık bir tehdit unsuru değillerdir. Devlet tarafından kurulan tesislerde tedavi altına alınmış ve başarılı sonuçlar da elde edilmeye başlanmıştır. Tedavilerini tamamlayan ve topluma katılması uygun görülen hastalar ailelerinin yanına gönderiliyordur.

Karakterimiz Kieren Walker da tedavisini tamamlayan ve ailesinin yanına gönderilen zombilerden biridir. Biz de dizimizde Kieren Walker’ın zombiyken öldürdüğü insanların verdiği suçluluk hissi ve geri kabul edilme korkusuyla ailesinin yanına tedavi olarak dönmesinin hikayesini izleyeceğiz.

KARAKTERLER: 

Dizimizde karakterler Kieren’in ailesi ve yaşadıkları kasabadaki insanlardan oluşuyor.

in-the-flesh-kieren-walker-luke-newberry

Kieren Walker:

Baş karakterimiz Kieren, 4 yıl önce trajik bir şekilde ölmüş ve zombi olarak yeniden hayata gelmiştir. Zombi olduğu zamanda yaptığı kötü şeylerden çok pişmanlık duyuyor. Kısaca kafası sürekli karışık ve biraz depresif bir arkadaşımız.

In The Flesh

Jem Walker:

Kieren’in küçük kardeşi, Kieren olmadığı zamanlarda kendini boşlukta hissetmiş ve Gönüllü İnsan Kuvvetleri’ne katılmış. Bu yüzden zombilerden nefret ediyor ve abisinin eve dönmesini hiç istemiyor.

In The Flesh

Steve ve Sue Walker:

Kieren ve Jem’in anne ve babası, oğullarını çok seviliyorlar ve normal bir aile olmak istiyorlar. Oğulları klinikten çıkmadan önce Gönüllü İnsan Kuvvetleri’nin hala güçlü olduğu nadir yerlerden olan yaşadıkları kasabalarından taşınmak istemişler ama başaramamışlardır. Kasabada herkes zombilerden nefret etmektedir, dolayısıyla uzun süre Kieren’i evden çıkaramaz ve kimseye gösteremezler.

Not: Zombi saldırıları döneminde bir kişi normal öldüğünde bir mezara gömülürse zombi olarak yeniden doğmaktadır. Ailenin Kieren’ı ortaya çıkarmamalarının bir ve asıl nedeni de kimsenin onun halen yaşadığını ve zombi olduğunu bilmemesidir. Az önce okuduğunuz 2 cümle spoiler da değildir.

in-the-flesh-8

 Amy Dyer:

Kieren, kendisi gibi klinikten yeni çıkan zombilerden biri olan Amy ile kasabada tanışıyor. Amy, Kieren’e göre daha hayata bağlı ve kendisi ile barışık, zombi olmaktan utanmıyor. Bu gibi konularda Kieren’e büyük yardımı dokunuyor.

In-the-Flesh

In The FleshGönüllü İnsan Kuvvetleri:In The Flesh

Diriliş zamanında sivil halk tarafından kurulmuş ve zombilere karşı savunmada halka büyük yardımları dokunmuştur. Fakat artık zombi tehditi bitmesine karşın dağılmamışlar ve kasabada “her ihtimale karşı” nöbetlerine küçük birlik şeklinde olsalar da devam etmektedirler. Klinikteki zombilerin sosyal hayata entegre edilme kararı da onların bu durumuna tuz biber olmuştur.

SON SÖZ:

In The Flesh … empathising with the undead.

Klasik doğaüstü dizilerden sıkıldıysanız ve farklı bir şeyler arıyorsanız, türe farklı bir açıdan bakan dizimizi rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bir The Walking Dead ve vahşi zombiler beklememenizi de hatırlatmakta fayda var.

Fragmanlar:


Kamu Spotu Şeklindeki Reklam Filmi: