İşler Güçler “modern muzip yalanlar”

Yaz gelince insanın evde oturup cips eşliğinde tv seyredesi pek de gelmiyor. Ancak, Star Tv bu yaz bunu değiştirmeye niyetli! Pek çok yapım ile yaz boyunca ekrana seyirciyi bağlamayı planlıyorlar ki o yapımlarda en başarılısı ve en çok ömür vaadedeni “İşler Güçler” adlı dizisi. Dizi hakkında daha fazlası için yazımızın devamına buyurunuz…

“İşler Güçler” , Çalgı Çengi adlı sözlük efsanesi diziden tanıdığımız Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile Leyla ile Mecnun‘dan hatırlayacağınız Telatabi’miz Sadi Celil Cengiz‘in baş rollerinde yer aldığı bir komedi dizisi. Ancak, sıradan arkadan gülme efektli, laf cambazlıklı bir dizi değil. Diziyi farklı kılan, oyuncuların dizi boyunca kendi gerçek isimlerini ve hayatlarını kullanmaları.

şimdilik perşembe günleri Star Tv'de

Şimdilik perşembe günleri Star Tv’de

Televizyon sektöründe yer edinmeye çalışan 3 kafadarın başından geçen “modern muzip yalanlar” içeren gelişmeler dizimizin ana konusu. Üç kafadarımız kendi filmlerini çekmek için yapımcıların kapılarını aşındırmışlar; ancak, gerekli desteği bir türlü bulamamışlardır. Çare olarak “sanat için -şimdilik- soyulmayı” görmüşler ve filmlerini finanse edene değin televizyon sektöründe çalışmaya başlamışlardır. “Meslek Hikayeleri” adlı bir belgesel çekmeye başlayan ekip, “talihsizlikler” sebebiyle bir türlü çektikleri bölümleri kanala yayınlatamazlar. Para kazanmak için girdikleri bu iş gün geçtikçe, bölümler ilerledikçe onların kabusu olmaya başlayacaktır.Dizi ilk bölümüyle “izlenilesi” Türk dizileri listeme girdi. İlerleyen bölümler ne gösterir, yayın hayatı ne kadar sürer şimdilik bilemiyoruz. Ancak, kadrosundaki ve senaryosundaki Leyla ile Mecnun sevecenliği ümit verici.
Yazımızın sonunda ilk bölümün tanıtımları ile bu bölümden birkaç sahnenin yer aldığı bir “seyir listesi” bulabilir ve şuradan ilk bölümü seyredebilirsiniz.1. bölüm tanıtımları:

http://www.youtube.com/watch?v=ZDe4MpjGN3A

http://www.youtube.com/watch?v=UVZL9UTvimQ

http://www.youtube.com/watch?v=7Wly1yOk41M

seyir listesi

http://www.youtube.com/watch?v=wnZOQa_5ga0

&list=UUKlKEz8xHBCHfLqypQeDdWQ&feature=plcp