kevin mackidd

kevin mackidd

pek kıymetli cnbc-e’mizin pazar günleri yaptığı fantastik kuşağın bir benzerini de nbc televizyonu pazartesi günleri için başlatıyor. haftaya pazartesi başlayacak olan bu kuşağın ama teması kahramanlık ve sırasıyla chuck, heroes ve journeyman isimli diziler oynayacak. chuck ve heroes‘u önceden bildiğimize göre, bakalım journeyman neyin nesiymiş.
nbc bu süper kahramanlık işini çok sevmiş olacak ki, bu dizide de zamanda geri giderek insanların hayatlarının akışını değiştirip onları kurtarmaya çalışan bir adam çıkıyor karşımıza.
başrolünde daha önce rome dizisinden hayırlayacağınız kevin mckidd, dan vassar isminde san francisco’da yaşayan bir gazeteciyi canlandırıyor. vassar’ın gittiği zaman dilimlerini ve orada kalma sürelerini kendisinin ayarlayamadığını, hepsinin tamamen tesadüfi görünmesine rağmen aslında bir amaça hizmet ettiğini sonradan anlıyoruz.

otobüs geliyor, kaçın.

otobüs geliyor, kaçın.

dan’in bir de uçak kazasında öldüğünü sandığı livia isminde eski sevgilisi var ki, onun da bu zaman yolculuklarıyla bir alakası bulunmakta, ama ne olduğu muhtemelen dizinin gizem kısmında kaldığı için ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz. tabii bu zamanda gidip gelmeler saçma zamanlarda, belirsiz sürelerde ve habersiz olduğu için dan’i bekleyen esas sorun işini ve ailesini buna inandırıp inandıramayacağı olacak gibi görünüyor.
muhtemelen bundan sonrası da aralardan birer bölüm izleseniz de gidişatı anladığınız polisiyeler gibi olacak, her bölümde bir diğer insanın hayatını kurtarmaya çalışırken, diğer yandan da kendi hayatındak gelişmeleri ve eski sevgiliye ne olduğunu öğreneceğiz. illa izlenmesi gereken bir yapım olmasa da, pazartesi kuşağı içinde hafiften ağıra giden kahramanlık skalasında dizi iyi bir yere oturmuş. unutmadan, dizi 24 eylül’de, heroes’dan hemen sonra başlıyor.

dan ve livia

dan ve livia