Son 30 yılda çeşitli dallarda 5 Oscar adaylığı kazanan İngiliz oyuncu, yönetmen, yapımcı, yazar Kenneth Branagh This Sceptred Isle adlı 5 bölümlük Sky Atlantic dramasında İngiltere Başbakanı Boris Johnson‘ı canlandıracak.

This Sceptred Isle, Birleşik Krallık’ta şimdiye kadar meydana gelen en yıkıcı olaylardan bazılarının ve bu benzeri görülmemiş zamanlarda ülkeye liderlik eden Başbakanın hikayesini anlatacak. Dizi, bu nesilde bir kez ortaya çıkan salgının İngiltere üzerindeki etkisini ve virüsü kontrol altına almak ve üstesinden gelmek için yorulmadan ve kahramanca çalışan bilim adamlarının, hemşirelerin ve doktorların hikayesinin izini sürecek.

Dizi, hayatın her kesiminden insanların ilk elden tanıklığına dayanmaktadır; Başbakanlık konutu 10 Downing Street, Sağlık Bakanlığı, Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu (SAGE) ve ülke çapındaki hastaneler ve bakım evlerinden.

Fremantle, Passenger ve Revolution Films, dizinin yapım şirketleri.

Michael Winterbottom (The Trip), diziyi Kieron Quirke (Cuckoo) ile birlikte yazdı ve 5 bölümün tamamını yönetecek. Ayrıca, Passenger’dan Richard Brown ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek. Melissa Parmenter (Revolution Films), Josh Hyams ve Anthony Wilcox ile birlikte dizinin yapımcısı. The Sunday Times’ın siyasi editörü Tim Shipman, dizide danışman olarak görev alıyor.

Çekimler 2021’in başlarında başlayacak ve 2022 sonbaharında ekranlarda olacak.

Kaynak