lost girl

lost girl

Lost Girl 12 Eylül 2010’da Kanada’da yayına girdi. Diziyi yayınlayan kanal ise Kanadalı Showcase. Dizinin yapımcısı Wanda Chaffey. Başrol oyuncularımız ise; Anna Silk (Bo), Ksenia Solo (Kenzi) ve Kristen Holden-Ried (Dyson). Dizinin tanıtım videosuna şuradan ulaşabilirsiniz.Gelelim dizinin konusuna… “”Angel”” ve “”Heroes”” karışımı diyebiliriz. Atmosferi ise bazen “”Supernatural”” havası veriyor. Oyunculuklarda göze batan bir eğretilik yok. Şans tanınmayı hak eden keyifli bir dizi.

13 bölüm siparişini şimdiden aldı ve showcase bu dizisinin tutacağına çok güveniyor.Dizinin resmi sitesinde konusu şu şekilde sunulmuş:

Lost Girl, doğa üstü baştan çıkartıcı Bo’nun etrafında dönüyor. Bo aslında bir succubus, yani insanların cinsel enerjilerini emen ve onunla beslenen insan bedeninde bir canlı. Normal bir kız çocuğu gibi ailesinin yanında büyüdü ve öyle olduğuna inanıyordu. Ta ki erkek arkadaşıyla ilk seks denemesinde erkek arkadaşı ölene kadar. Artık yalnızdır ve korkmaktadır.
Daha sonra kendisinin bir “Fae” yani binlerce yıldır kendilerini gizleyen efsanevi bir yaratık grubundan olduğunu ve yalnız olmadığını öğrenir. Bo insanlık ile “Fae” arasında orta yolda gitmeye karar verir ve kendi türü hakkındaki sırları bulmayı kendisine kişisel misyon edinir.

Dikkat; yazının bundan sonrası ilk bölüm hakkında ciddi spoiler içerir.

İlk bölüm, yeni tanışılan bir diziye göre oldukça hızlıydı. Konuya hızlı başlamak adına merakları gideren bir bölümdü.
Pilot bölümünün ilk yarısında Bo yeni ortağı Kenzi ile tanışır ve Kenzi’ye ve seyirciye yani bizlere marifetlerini sergiler. İnsanların seks enerjilerini emip onları tam anlamıyla kurutmaktadır. Ayrıca bir dokunuşla insanlara istediği her şeyi yaptırabilmektedir.
İkinci yarıda ise “Fae” oluşumuyla tanışması, bir sınavdan geçmesi ve Fae ile insanlar arasında bir seçim yapması konu alınmaktadır.