1Bu zamana kadar kadın-erkek ilişkilerini konu alan bir sürü dizi izleme fırsatımız oldu ve bu dizileri izlerken biz de kendi hayatlarımızdan kesitler görüp diziye ve karakterlere karşı bir bağ oluşturduk ister istemez. Ancak Man Seeking Woman, bu konuda tabuları yıkan bir dizi diyebilirim. FXX kanalında, 14 Ocak 2015 tarihinde yayınlanmaya başlamış yeni bir sürrealist komedi dizisi kendisi. Bir bölümü 21-22 dakika olan dizinin ilk sezonu 10 bölüm sürüp 18 Mart’ta bitecek. Dizi şu an için 2. sezon onayını almadı ve reytinglerinin pek iyi olmadığını da söylememiz gerekiyor. Yine de dizinin kendine has bir izleyici kitlesi var şimdiden.

4KONU

Uzun süreli bir ilişkiden yeni çıkmış olan Josh Greenberg, kimi zaman çevresindekilerin yardımıyla kimi zaman da kendi çabasıyla yeni kadınlarla tanışıp tekrar bir ilişkiye başlama çabasındadır. Yani dizinin adından da anlaşılacağı gibi “kadın arayan bir adam”dır. Ancak diziyi farklı kılan şey Josh’un bu süreçte yaşadıklarını çok farklı bir bakış açısıyla anlatmasıdır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

8

Josh Greenberg (Jay Baruchel)

Dizinin ana karakteri olan Josh, biraz saf ve ezik bir tiptir. Sevgilisinden ayrıldıktan sonra yeni bir ilişki peşinde koşar. Kızlarla muhabbet kurma çabaları genelde hüsranla sonuçlanır.

 

7

 

Liz Greenberg (Britt Lower)

Josh’un ablasıdır. Kardeşine düzenli bir ilişki kurabilmesi için kız bulma çabasındadır. Josh onun önerdiklerine pek sıcak bakmasa da en sonunda görüşmeyi kabul etmek zorunda kalır.

6

 

Mike (Eric André)

Josh’un en yakın arkadaşıdır. İkisinin bulunduğu ortamda kızlar genelde onu tercih ederler. Mike, Josh’a kız ayarlamaya çalışan diğer kişidir. Onun buldukları ise daha çok takılmalık kızlardır.

 

3

 

Maggie (Maya Erskine)

Josh’un yeni ayrıldığı sevgilisi. Josh arada onunla tekrar beraber olmak istediği zaman dizide görünür diyebiliriz. Ayrıldıktan sonra başka birini bulup yoluna devam etmiştir.

 

SON SÖZ

Öncelikle bu yazının benim ilk tanıtım yazım olduğunu belirtmek isterim. Dizinin en son 7. bölümü yayınlandı. Bu yazıyı yazmak için neden bu kadar beklediğimi sorduğunuzu duyar gibiyim. Ben diziye başladığımda 4. bölümü yayınlanmıştı. Daha sonra 22dakika’da “Acaba millet bu dizi hakkında ne demiş? Tanıtım yazısına bir bakayım en iyisi.” falan derken bu dizi için tanıtım yazısı olmadığını gördüm. Böylece ben de ilk tanıtım yazımı yazmış oldum.

Sözlerimi bitirirken, bizleri Wilfred ve It’s Always Sunny in Philadelphia gibi dizilerle tanıştırmış bir kanal olan FX’e güvenip bu diziye bir şans vermenizi tavsiye ediyorum. Özellikle de Wilfred bittikten sonra o boşluğu doldurabilecek potansiyele sahip bir dizi. Her ne kadar reytingleri iyi olmasa da -ancak diziden ne iptal ne de 2. sezon onayı haberi geldi- pilot bölümünü izleyip dizi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=rOwYPZzNVTY