FX, Legion‘un deneme bölümüne onay verirken, Fox, Hellfire‘ı uyarlama çalışmalarına başladı.

Legion, hepimizin yakından tanıdığı ünlü bir X-Men karakterinin oğlu David Haller karakteri üzerinden gidecek. David Haller, şizofreni teşhisi konulmuş, akıl hastalığı ile mücadele eden genç bir insandır. Bir gün karşılaştığı bir başka hasta sayesinde, duyduğu seslerin hayal değil gerçek olma ihtimali ile karşı karşıya kalır ve en sonunda bir mutant olduğunu keşfeder.

Hellfire, 60’ların sonunda genç bir özel ajanın, milyonerlerden oluşan gizli bir topluluğu (The Hellfire Club), yöneten ve sıradışı yeteneklere sahip güce aç bir kadının dünyayı ele geçirmeyi planladığını öğrenmesi üzerine gelişen bir hikaye. Kevin Bacon‘ın karakteri Sebastian Shaw‘ın liderliğinde, 2011 yapımı X-Men First Class filminde, kulübün farklı bir versiyonunu görmüştük. Filmde January Jones‘un canlandırdığı Emma Frost karakteri, dizinin konusunda bahsedilen kadın olabilir.

Her iki dizide Bryan Singer yapımcı olarak yer alacak. Lauren Shuler Donner (X-Men: Days of Future Past, The Wolverine), Simon Kinberg (X-Men First Class, The Martian) , Jeph Loeb ve Jim Chory (Daredevil, Agent of Shields), diğer yapımcılar olacak. Legion, Fargo’nun yaratıcısı Noah Hawley’in kaleminden senaryolaştırılacak. Evan Katz (24: Live Another Day), Manny Coto (24), Patrick McKay (Star Trek 3) ve JD Payne (Star Trek 3), Hellfire’ın yaratıcıları olacak.

Kaynak