Mike & Molly
Mike & Molly

The Big Band Theory ve Two and a Half Men‘in yaratıcısı Chuck Lorre‘den harika bir dizi daha.Mike & Molly bizi hafif şekilde ama farklı tarzda bir sitkomda hissetirecek dizi. Baş kahramanlarımız, polis memuru Mike Biggs (Billy Gardell) ve ilkokul öğretmeni Molly Flynn (Melissa McCarthy). İkisinin en ortak noktası obez olmaları. Mike polislik mesleğine saygılı ve her zaman diyet yapan bir adamken, Molly ise, Mike gibi vucüdunla dalga geçebilen, oldukça şirin bir hatun. Birbirleriyle, obezlerin sorunlarını paylaştığı bir toplantıda garip bir şekilde tanışıyorlar. Şimdi iki obez insan yanyana gelince ve bunlar bizdeki Ata Demirer gibi kendileriyle bol bol alay edebilen insanlar olunca, her bölümde ayrı bir kahkaha patlaması yaşatıyor.

Mike & Molly
Mike & Molly

Mike

Mike, kendi evinde tek başına yaşamakta ve sık sık en yakın arkadaşı ve polis ortağı Carl (Reno Wilson) ile takılmaktadır.

Samuel
Samuel

Sabahları ilk gittikleri yer -Afrika’dan kaçıp gelen Samuel’in (Nyambi Nyambi) garsonluğunu yaptığı- kafedir. Samuel’in kendine has ingilizce şivesi ve sürekli Mike’a takılması sağlam bir komedi unsuru oluşturuyor.

Carl
Carl

Carl ise, büyükannesi ile beraber yaşamakta ve sürekli kız peşinde koşan, ayrıca espri makinası bir kişilik.


Molly

Molly, annesi ve kız kardeşi ile birlikte yaşamakta.

Joyce
Joyce

Annesi Joyce Flynn (Swoosie Kurtz) oldukça yaşlı olmasına rağmen, bizim Ajda Pekkan misali yaşlandıkça gençleşen ve sürekli erkek düşünen biri.

Victoria
Victoria

Kız kardeş Victoria Flynn (Katy Mixon) çok güzel, seks hayatı sürekli evli erkekler çevresinde dönen, bir o kadar da ot bağımlısı bir kişilik. Kafası iyiyken Victoria da adeta mimikleri ile seyirciyi yıkıyor.
Mike and Molly, Cbs’in ilk sezonunu tamamlayan , gelecek sezon için onay alan nadir dizilerden biri. Aynı zamanda Türkiye’de Digiturk’te Comedymax‘ te yayınlanmakta. Farklı tarzda bir sitkom izlemek isteyenlere sık sık olmasa da gülmekten kırılmak için Mike & Molly‘ i kesinlikle tavsiye ediyorum. Tanıtım videosu :

http://www.youtube.com/watch?v=rx4pX6nmHO0