Aynı adlı popüler podcast’ten genel hatlarıyla esinlenen Netflix yapımı doğaüstü korku gerilim dizisi Archive 81’ın fragmanı ve posteri yayınlandı.

Mamoudou Athie (The Get Down, Uncorked) ve Dina Shihabi (Altered Carbon), 14 Ocak’ta yayınlanacak 8 bölümlük dizinin başrol oyuncuları. Martin Donovan (Big Little Lies), Matt McGorry (How To Get Away With Murder), Julia Chan (Katy Keene), Evan Jonigkeit (Sweetbitter) ve Ariana Neal (Hidden Figures) dizinin ana kadrosunda yer alan diğer isimler.

Mamoudou Athie

Archive 81, 1994 yılında meydana gelen bir apartman yangınından kurtarılan bir video kaset koleksiyonunu restore etmek için karanlık bir organizasyon tarafından görevlendirilen bir medya arşivcisi olan Dan Turner’a (Mamoudou Athie) odaklanıyor. Ailesini evde çıkan bir yangında kaybeden travma geçirmiş Dan’in kasetleri onarmaya başlaması eski yaraları açar.

Dina Shihabi

Dan, ücra bir yerde kasetleri onarırken Melody Pendras (Dina Shihabi) adlı, Visser apartmanın sakinlerini sözlü bir tarih oluşturmak için videoya çekmeye başlayan, ancak bina ve sakinleri hakkında inanılmaz derecede garip bir şey keşfeden bir kadının hikayesine tanık olur.

Sezon iki zaman çizgisinde ilerledikçe, Dan kendini yavaş yavaş Melody’ye ne olduğunu ortaya çıkarmaya takıntılı halde buluyor. İki karakter gizemli bir bağlantı kurduğunda Dan, onu 25 yıl önce karşılaştığı korkunç sondan kurtarabileceğine ikna olur.

Martin Donovan

Martin Donovan, gizemli bir restorasyon projesi için Dan’i işe alan gizli milyarder Virgil’i canlandıracak. Kendisini samimi, arkadaş canlısı ve açık sözlü biri olarak sunar ama açıkça daha karanlık bir gündemi saklıyor.

Matt McGorry

Matt McGorry, Mystery Signals podcast’ine kafayı takmış eksantrik bir vakıf fonu çocuğu, Dan’in en iyi arkadaşı Mark’ı canlandırıyor. Sempatik, bencil ama nazik, Dan’i podcast’i için kendisine özel bir hikaye verecek işi almaya teşvik ediyor. Ancak soruşturmaları onları zora soktuğunda Mark öne çıkar ve gerçek sadakatini gösterir.

Dina Shihabi, Julia Chan

Julia Chan, mücadele eden bir sanatçı ve parti kızı Anabelle’i canlandıracak. Gürültülü, çılgın ve maceracı, Melody’nin sadık oda arkadaşı, en iyi dostu ve en şiddetli koruyucusu – bu bazen Melody’nin istediği şeye ters düşse bile.

Dina Shihabi, Evan Jonigkeit

Evan Jonigkeit, Melody ile bir dostluk geliştiren büyüleyici, esrarengiz bir profesör olan Samuel’ı canlandırıyor. Ancak binadaki diğer sakinler üzerindeki garip etkisi kısa süre sonra onu amaçlarını sorgulamaya itiyor.

Ariana Neal

Ariana Neal, Melody ile arkadaşlık kuran akıllı, bağımsız, The Visser sakinlerinin ayak işlerini yaparak para kazanan bir girişimci, dokuzuncu sınıf öğrencisi Jess’i canlandırıyor. Masum ve cana yakın Jess, apartman kompleksindeki gizemli olaylara karşı savunmasızdır. Gizemli bir rahatsızlığa yakalandığında Melody’den yardım ister. Ancak bu istek sonuçta ikisini de tehlikeye atar.


Rebecca Sonnenshine (The Boys, The Vampire Diaries, Outcast), yazarlığını, yürütücü ve yönetici yapımcılığını üstlendi. Atomic Monster’dan (The “Conjuring” evreni Malignant) James Wan ve Michael Clear, Rebecca Thomas (Stranger Things, Limetown), Antoine Douaihy (Panic, The Good Cop) ve Paul Harris Boardman (Deliver Us from Evil) dizinin yönetici yapımcıları arasında. Rob Hackett, Evan Bleiweiss ve Michael Narducci ortak yönetici yapımcılar.

Thomas (101- 102, 107-108), Justin Benson & Aaron Moorhead (103-104), ve Haifaa Al Mansour (105-106) dizinin yönetmenleri, Sonnenshine (101 -102, 107), Boardman (101), Narducci (103, 108), Bleiweiss (104, 108), Bobak Esfarjani (105) ve Helen Leigh (106) dizinin yazarları.

Kaynak