Squid Game evreni daha yeni başladı.

Bunlar, Netflix’in dördüncü çeyrek mali raporunun açıklandığı telekonferans sunumu sırasında, sürpriz bir şekilde tüm dünyada hit olan Kore draması Squid Game’in 2. sezonunun “kesinlikle” olacağını doğrulayan Netflix eş CEO’su ve baş içerik sorumlusu Ted Sarandos’un sözleri.

2020’nin Kasım ayında Associated Press’in sorunlarını yanıtlayan dizinin yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, “2. sezon için çok fazla baskı, çok fazla talep ve çok fazla sevgi var. Bu yüzden neredeyse bize başka seçenek bırakmadığınızı hissediyorum. Ama gerçekten 2. bir sezonun olacağını söyleyebilirim. Şu an kafamda. Şu anda planlama sürecindeyim” diyerek hit dizinin geri döneceğini belirtmişti.

Hwang, ayrıca başrol oyuncusu Lee Jung-jae’nin “Squid Game”in ana karakteri Seong Gi-hun’u yeniden canlandırmak üzere geri döneceğini de söylemişti.

Dizinin ilk sezonunda, nakit sıkıntısı çeken 456 yarışmacının, kazananın 45.6 milyar yenlik (yaklaşık 38,5 milyon dolar) ödül havuzundan bir pay aldığı,  gizemli bir organizasyon tarafından, ölümcül sonuçları olan bir dizi çocuk oyununda yarışmaya davet edilmesi ve sonrasında yaşanan olayları anlatmıştı.

2021 Eylül ayında yayınlanan dizi, 142 milyondan fazla Netflix hanesine ulaşmış ve ilk 28 günde 1.65 milyar saat izlenerek Netflix’in şimdiye kadarki en büyük TV şovu olmuştu.

Kaynak