Elisabet Benavent‘in yaklaşık 1 milyon kopya satan 5 kitaplık Valeria roman serisinden uyarlanan 8 bölümlük Netflix dizisi 8 Mayıs’ta ekranlarda olacak. Serinin ilk 2 kitabı Yüksek Topuklar Karışık İlişkiler ve Yüksek Topuklar Kararsız Kalpler adıyla Türkçe’ye de çevrildi.

Valeria, hem romanlarında hem de kocasıyla ilişkisinde kriz yaşayan bir yazardır. Neyse ki en iyi üç arkadaşı Carmen, Lola ve Nerea, yaşadığı her türlü macerada onu desteklemek için yanındadır ve bir yandan da kendi maceralarını yaşarlar. Valeria ve arkadaşları aşk, arkadaşlık, kıskançlık, sadakatsizlik, şüpheler, kalp kırıklığı, sırlar, iş hayatı, kaygılar, neşe ve gelecek hayalleri hakkında çalkantılı duygular içindedir.

Teresa Riott, Diana Gómez, Silma López, Paula Malia

Diana Gómez (Valeria), Silma López (Lola), Paula Malia (Carmen), Teresa Riott (Nerea), dizinin 4 ana karakteri. Ibrahim Al Shami J., Valeria’nın eşi Adrian’ı, Maxi Iglesias, gizemli Victor’ı canlandıracak.

Diana Gómez, Maxi Iglesias

Plano a Plano, dizinin yapım şirketi. Dizinin yaratıcısı María López Castaño, Fernanda Eguiarte, Aurora Gracià ve Almudena Ocaña ile birlikte dizinin senaryosunu yazdı. Kitap serisinin yazarı Elisabet Benavent, dizide yaratıcı danışman olarak görev aldı.

KAYNAK 12