Netflix’e Queen Sono ve Blood & Water’dan sonra 3. bir Güney Afrika dizisi daha geliyor. Jiva! adlı dizi bir dans draması olacak.

Dans anlamına gelen Güney Afrikalı bir sokak terimi olan Jiva!, 25 yaşındaki yetenekli sokak dansçısı Ntombi’yi merkezine alan bir dizi. Ntombi, geleceği olmayan tam zamanlı bir iş, aile sorumlulukları ve karmaşık aşk hayatı ile mücadele ederken, bir süre sonra dans sayesinde Durban’daki işçi sınıfı mahallesinden kurtarabileceğini fark eder. Ancak başarılı olmak için önce korkularının üstesinden gelmeli, rakiplerini yenmeli ve ailesindeki bazı problemleri çözmeye çalışmalıdır.

Jiva!, senaryodan ekranda gösterilmesine, oyuncu kadrosundan, çekim ekibine kadar bütünüyle Afrika yapımı bir dizi olacak. The Ntintili Factory‘den Busisiwe Ntintili, dizinin yaratıcısı ve yürütücü yapımcısı.

Noxolo Dlamini, Ntombi karakteri ile dizinin başrol oyuncusu. Candice Modiselle, Sne Mbatha, Stella Dlangalala, Zazi Kunene, Anga Makubalo, Given Stuurman, Ntuthuzelo Grootboom, Zamani Mbatha ve Tony Kgoroge, dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Adam Friedlander ve Tebogo Maila, dizinin diğer yönetici yapımcıları. Cape Town merkezli Blue Ice Africa, dizinin yapım şirketi.

Scottnes L. Smith, Mandla Dube ve Mmambatho Montsho, dizinin yönetmenleri.

Dansçı, oyuncu ve radyocu Bontle Modiselle ve Güney Afrika’nın en iyi dans ekibi Soweto’nun Finest’in kurucusu Tom London, dizinin koreografları olarak görev alıyorlar.

Dizinin çekimlerine Şubat ayında başlanmıştı. Covid-19 salgını sonrasında ise çekimler durmuş durumda. Çekimlerin ne zaman başlayacağı, dizinin ne zaman yayınlanacağı şimdilik belli değil.

Kaynak