Mart ayını bitirdiğimize göre Nisan’da başlayacak olan yeni dizilere bir göz atma zamanı geldi. Bu ay tanışacağımız, neredeyse hepsi birbirinden iddialı 5 yeni dizi olan How to Live with Your Parents (for the Rest of Your Life), Hannibal, Da Vinci’s Demons, Defiance ve Hemlock Grove‘a bakalım hele.


How to Live with Your Parents (for the Rest of Your Life)

How to Live with Your Parents (for the Rest of Your Life) (ABC)
3 Nisan’a başlayacak ve -şimdilik- 13 bölüm.
2012-2013 sezonunun yeni dizilerinden diye tanıştırıldığımız ama yayına girmesi bu zamanı bulan bu komedi, elbette upuzun ismi ve başrolündeki Sarah Chalke ile ön plana çıkıyor. Daha önce şu yazıda ele alınan konusunu hatırlatalım :
Chalke’ın canlandıracağı Polly, yeni boşanmış, gergin bir annedir. Boşandıktan sonra maddi sıkıntılar yüzünden kendini anne-babasının yanına taşınmış bulur. Uçukkaçık bir annesi ve geniş mizaçlı bir babası vardır. Her ikisi de yaşam şekilleri ile Polly’nin kafasına uymayan tiplerken kahramanımız, bir de kendisiyle barışmak isteyen eski kocası ve sevgili olayazdığı en yakın arkadaşı ile başa çıkmak zorundadır.
Oyuncu kadrosunda Chalke’ın yanında Brad Garrett, Elizabeth Perkins, Jon Dore ve Orlando Jones var.
Diziyle ilgili şu ana dek çıkmış olan videolar şunlar : 1, 2, 3, 4


Hannibal

Hannibal (NBC)
4 Nisan’da başlayacak ve 13 bölüm sürüp, 27 Haziran’da ilk sezonunu sonlandıracak.
Daha önce şu bildiride ele alınan bu iddialı dizinin yaratıcı/yapımcısı Bryan Fuller.
Dizide, bir köşede genç bir FBI ajanını, diğer köşede ise birtakım cinayetleri çözmek için ona yardım eden ve fakat asıl kendisi gizli bir seri katil olan adli psikiyatr Dr. Hannibal Lecter’ı izleyeceğiz.
Dizi, Thomas Harris‘in kitap serisindeki Hannibal Lecter‘a dayanıyor.
Başrollerde Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Laurence Fishburne, Caroline Dhavernas, Lara Jean Chorostecki, Aaron Abrams, Hettienne Park, Scott Thompson var.
Ayrıca Gillian Anderson ve Gina Torres gibi simaların, diziye konuk oyuncu olarak katılacağının da altını çizmeden geçmeyelim.
Diziyle ilgili şu ana dek çıkmış olan videolar şunlar : 1,2, 3, 4, giriş jeneriği


Da Vinci’s Demons

Da Vinci’s Demons (Starz)
12 Nisan’da başlayacak ve 8 bölüm sürüp, 8 Haziran’da ilk sezonunu sonlandıracak.
Daha önce şu bildiride ele alınan fantastik tarihi dizi, yapımcı/yazar/yaratıcısı David S. Goyer‘in tanımıyla “bir Tudors ya da Borgias değil; bir macera dizisi.” (Batman filmlerinin ödüllü yazarı Goyer‘in, Da Vinci’s Demons ile ilgili verdiği röportajı şuradan izleyebilirsiniz.)
Dizide, Leonardo da Vinci‘nin gençliğini izleyeceğiz. Sanatçının, 25 yaşında geleceği icat etmesine tanık olacağız. Ayrıca dizinin mitolojisinin, esrarengiz tarikat Mitra‘nın Oğulları‘nı içereceği de söylentiler arasında.
Başrollerde Tom Riley, Laura Haddock, Blake Ritson, Elliot Cowan, Lara Pulver ve Gregg Chillin‘i izleyeceğiz.
Diziyle ilgili şu ana dek çıkmış olan videolar şunlar : 1, 2, 3, 4, 5


Defiance

Defiance (SyFy)
15 Nisan’da başlayacak ve 13 bölüm sürecek.
Daha önce şu bildiride ele alınan bu yeni bilim kurgu, bir kıyamet sonrası senaryosu. Bu kez, büyük bir savaş sonundan harap olmuş ve hatta doğası bile değişmiş bir gezegen olan Dünya’da, Votan’lar ile Dünya’lı insanların bir arada yaşamak zorunda olduğu bir gelecek söz konusu. 2046 yılında, Defiance şehrinde yaşayan bir kanun adamı olan Joshua Nolan etrafında gelişiyor olaylar.
Başrollerde Grant Bowler, Julie Benz, Tony Curran, Jaime Murray, Stephanie Leonidas, Mia Kirshner, Graham Greene ve Fionnula Flanagan var.
Diziyle ilgili şu ana dek çıkmış olan videolar şunlar : 1, 2, 3, 4, ilk 14 dakikası,


Hemlock Grove


Hemlock Grove (Netflix)
19 Nisan’da başlayacak ve 13 bölümü birden aynı gün yayınlanacak.
Daha önce şu bildiride ele alınan dizi, yapımcısı Eli Roth ve yayıncısı Netflix kanalı ile dikkat çekiyor.
Genç bir kızın vahşice öldürülmesi ve eski Godfrey Çelik Fabrikası’nın yanında bulunması ile başlıyor. Dedikodular 2 zanlıya odaklanıyor: Biri 17 yaşındaki kurtadam olduğu söylentileri yaygın olan çingene çocuğu Peter Rumancek; diğeri ise Godfrey’lerin mirasçısı Roman. İki genç adam, gerçek katili bulmak üzere birlikte hareket etmeye başlıyorlar.
Başrollerinde Famke Janssen, Bill Skarsgård, Landon Liboiron‘ı izleyeceğiz.
Diziyle ilgili şu ana dek çıkmış olan videolar şunlar : 1, 2, 3, 4, 5, 6 ve kurt adama dönüşme sahnesi