İlk haberini geçen yıl bu zamanlarda Twitter hesabımızdan duyurmuştuk hatırlarsanız: Queer as Folk yaratıcısı, ünlü yazar/yapımcı Russel T. Davies yeniden bir eşcinsel dizi serisi ile karşımızda.

“Dizi serisi” de nesi?

E canım, ortada 2 dizi+1 belgesel olunca “seri” diye tanımlayalım dedik. :)

Bu üç yapımın yaratıcılarının dışındaki ortak noktaları eşcinsellik odaklı olmaları. Ayrıca bu üçlünün hikayeleri bir şekilde kesişecek de…

Teker teker ele alalım:


Cucumber (Salatalık) 22 Ocak 2015’te Channel4’da yayına girecek olan birer saatlik 8 bölüm sürecek bir komedi. Dizide 46 yaşındaki Henry ile uzun süreli sevgilisi Lance bir gece dışarı çıkalım diyorlar ama onlar için gece hiç de umdukları gibi geçmiyor. Öyle ki işin içine 1 ölüm, 1 üçlü seks, 2 polis arabası ve Boney M giriyor. :)
İkili, bu gece ve ardından yaşadıkları ile bizi eğlendirecek.
Vincent Franklin ve Cyril Nri başrollerde.
Onlara eşlik edecek isimler arasında James Murray, Freddie Fox, Fisayo Akinade, Julie Hesmondhalgh, Con O’Neill, Rufus Hound, Ardal O’Hanlon, Adjoa Andoh, Anjli Mohindra, Ceallach Spellman ve Phaldut Sharma var.

banana-e4Banana (Muz) 22 Ocak 2015’te E4’da yayına girecek olan yarımşar saatlik, toplam 8 bölüm sürecek bir komedi. Her bölümde başka bir karakteri ve olayı ele alacak. Bölümlerin ana karakterlerinin hayatları, aşkları, kaybettikleri derken çeşit çeşit tipin yaşamına gireceğiz. Genç lezbiyen Scotty, aile sırları ile örülü Dean ve dahası…

Sloganı “fifty shades of gay*”.
* Gönderme belli ama yine de bir bağlantı ile gönderelim. ;)

Cucumber’daki Fisayo Akinade gibi bazı yüzleri Banana’da da izleyeceğiz. Onların yanında Letitia Wright, Andrew Hayden-Smith, Georgia Henshaw, Hannah John-Kamen, Lynn Hunter, Bethany Black de bu dizide rastlayacağımız isimler.

tofu-4oD
Tofu (Soya peyniri) de yine bu ikili ile aynı zamanlarda yayına girecek olan bir belgesel. “Haydi ilk ikisinin göndermesini anladık da bu tofu ne alaka?” diyenlere de hemen açıklama ile gelelim: Tofu, vejetaryenlerin protein edinmek için yedikleri bir besin. Mandarin dilinde Tofu “et yemez” anlamına geliyor ve eşcinsel jargonunda bu kelime, strap-on türünde takma penis kullanarak seks yapanları kastediyor.
Bu da kanalın Internet’te yayın yapan sitesi 4oD’de karşımıza çıkacak. Modern seks ve cinsellik üzerine bir belgesel olacak. Bu iki dizideki oyuncularla, porno ve ünlüler dünyasından bazı isimlerle ve halktan bazı insanlarla çeşitli röportajlar içerecek.

Bu üçlü için ortak reklam yapılıyor elbette.

Eğlenceli reklam filmi:

Ortak fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=lyJ0hc7ifTo