Raising Hope
Raising Hope

Fox da diğer amerikan kanalları gibi yavaş yavaş komedi dizilerine daha da ağırlık vermeye başladı. My Name Is Earl yapımcılarının üstlendiği Raising Hope bu sene yayınlanmaya başladı. Adından anlaşılacağı gibi dizinin ismi Hope isimli tatlı bebeğimizden geliyor.

Diğer komedi dizilerinin aksine daha çok Malcolm in the Middle tarzında olan dizi, baş kahramanımız genç Jimmy’nin (Lucas Neff) banliyo yaşamının sıkıcılığından bıkarak hayatını anlamlandırmaya çalışmasından başlıyor ve aniden yolda bir kızın Jimmy’nin minibüsüne atlayıp hemen one night stand (bir gecelik aşk) olayına girmesinden geliyor. Olaydan 9 ay sonra, hiç beklenmedik şekilde Jimmy aniden bir kız çocuğunu kollarında buluyor. Ve ailesinin tüm itfayeye bırakma (bizdeki cami) ısrarlarına rağmen, Hope ismini verdiği küçük kızı kendi tarzlarında yetiştirmeye başlıyorlar.Olayların gelişimi tam izlenmelik olduğu için ispiyon (spoiler) vermekten kaçınıyorum.

Jimmy
Jimmy
Virginia
Virginia
Burt
Burt
Sabrina
Sabrina
maw maw
maw maw

Ailemiz tipik bir amerikan ailesi olmakla birlikte babamız Life ve Terminator: The Sarah Connor Chronicles‘tan tanıyacağınız Garret Dillahunt‘ın canlandırdığı kendi halinde ve ailesiyle oldukça şamatavari geçinen Burt.Annemiz ise ER‘dan hatırlayacağınız Martha Plimpton‘ın canlandırdığı, ailesini çok seven ama bir o kadar da sorumsuz ve hayatından bıkmış olan Virginia.Sık sık aklı gidip gelen arada sırada torunu Jimmy’i de eşi zanneden bir çok dizi ve filmde rol alan Cloris Leachman‘ın canlandırdığı Maw Maw‘dan (büyük büyükanne) oluşmaktadır.

Raising Hope
Raising Hope

Ailemiz, Jimmy’nin ısrarı üzerine -tüm mesuliyetin Jimmy’de olmak üzere- şirin bebeğimiz Hope’u kendi yaşam tarzlarında ve en iyi şekilde yetiştirmeye karar verirler. Jimmy ise daha çok genç ve baba olmasının yanında, alışveriş merkezinde tanıştığı ve aşık olduğu Sabrina‘nın (Shannon Woodward) bir umut üniversiteli sevgilisinden ayrılıp kendi sevgilisi olucağı umudu ile yaşamakta ve ondan başka kızları düşünememektedir.

Her bölümde tekdüze amerikan sitkomlarından sıkılanlara ilaç olarak gelecek ve izleyiciyi gülmekten yerlerde sürükleyecek bir dizi Raising Hope. Kesinlikle kendine öz konu işleyiş biçimi olan dizide, oldukça aptal olan Jimmy’nin küçücük bir bebekle yaşadıklarını izlemek izleyiciyi eğlendiriyor. Dizinin içeriğindeki zaman, çok aralar vererek geçmiyor. Diğer haftaki bölüm dizide önceki haftanın 1-2 gün sorası olarak gerçekleşiyor; bu da fazla zaman atlaması yaşatmıyor. Oyuncuların karakterleri çok gerçekçi canlandırmaları, bizi dizinin içine sokuyor; bize o ailedenmişiz hissi veriyor.İzlediğiniz dizilerin ara vermesinden doğacak olan boşluğunuzu Raising Hope ile doldurmak neşeli zamanlar geçireceğinize işaret ediyor. Kesinlike tavsiyedir. Tanıtım videosu;

http://www.youtube.com/watch?v=LQ81uDSWjGc