Netflix’in, Capcom’un efsanevi Resident Evil video oyun serisinden uyarlanan, senaryolu, canlı aksiyon bir dizi üzerinde çalışmalara başladığı ile ilgili haberi 2019’un Ocak ayında almıştık. 2020’nin Ağustos ayında diziye resmi onayı verildi.

8 Temmuz’da Netflix ekranlarında olacak Resident Evil: Infinite Darkness anime dizisinin haberi ise 2020’nin Eylül ayında gelmişti.

Tüm zamanların en popüler ve en çok satan hayatta kalma temalı, korku türü video oyunu Resident Evil’ın devamı niteliğindeki dizi, iki farklı zaman dizininde geçen yepyeni bir hikâye anlatacak.

İlk zaman dizininde, 14 yaşındaki kız kardeşler Jade ve Billie Wesker, New Raccoon City’ye taşınmak zorunda bırakılır. Burası, ergenlik tüm hızıyla devam ederken onlara dayatılan, yapay bir kurumsal şehirdir. Ama orada daha çok zaman geçirdikçe şehrin göründüğünden daha farklı olduğunu ve babalarının dünyayı yok edebilecek karanlık sırlar sakladığını daha iyi anlamaya başlarlar.

10 yıldan daha uzun bir süre sonraki gelecekte geçen 2. zaman dizininde, Dünya’da 15 milyondan az insan ve T-virüsünün bulaştığı insan ve hayvanlardan oluşan 6 milyar canavar kalmıştır. Şimdi 30 yaşında olan Jade, bu Yeni Dünya’da hayatta kalmak için mücadele ederken kız kardeşi, babası ve kendisiyle ilgili eski sırlar onun yakasını bir türlü bırakmaz.

Bugün ise dizinin kadrosunda yer alacak isimler açıklandı.

Jade ve Billie Wesker’ın babası Albert Wesker’ı, Fringe dizisinden yakından tanıdığımız Lance Reddick canlandıracak. Reddick, franchise’ın uzun tarihinde Albert Wesker’ı canlandıran ilk beyaz olmayan aktör olacak.

Reddick ile birlikte dizide Ella Balinska (Charlie’s Angels), Tamara Smart (Hard Sun), Siena Agudong (Killer Women), Adeline Rudolph (Riverdale, Chilling Adventures of Sabrina) ve Paola Nuñez (The Purge) yer alacak. Diğer oyuncuların hangi karakterleri canlandıracakları gizli tutuluyor.

Oyunlara dayanan 6 filmlik serinin yapımcılığını yapan Constantin Film, dizinin arkasındaki stüdyo olarak hizmet verecek.

Andrew Dabb (Supernatural), dizinin yazarlığını, yönetici ve yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Mary Leah Sutton (The Following, Chicago Med, Time After Time) da yazar ve yürütücü yapımcı olarak görev yapacak. Constantin Film’den Robert Kulzer ve Oliver Berben, Constantin Film CEO’su Martin Moszkowicz yapımcılığını üstlenecek.

Bronwen Hughes (The Walking Dead), dizinin ilk 2 bölümü yönetecek ve yönetici yapımcılığını üstlenecek.

Capcom, türü tanımlayan hayatta kalma temalı korku oyununu ilk kez 1996’da piyasaya sürdü. O günden beri Resident Evil, dünya çapında satılan 100 milyondan fazla oyunla tüm zamanların en çok satan video oyunu serilerinden biri haline geldi. Neredeyse 25 yıl zarfında oyunların ötesine geçen seri, film uyarlamaları ve eğlence parkı deneyimleriyle zenginleşti. Constantin Film tarafından hayat geçirilen altı filmlik Ölümcül Deney serisi dünya çapında toplam 1,2 milyar dolardan fazla hasılat yaparak bir video oyunundan uyarlanan en başarılı film serisi oldu.

Kaynak