Royal Pains, bu sene hiçbir dizisini iptal etmeyerek izleyicilerini kendine hayran bırakan USA Network‘ün dizisi. Andrew Lenchewski ve John P. Rogers‘ın birlikte ortaya çıkardıkları güzel dizimizi yakından tanımak isteyenleri aşağıya alalım.

Royal Pains, 2009 yılından beri yayın hayatına devam ediyor. Yazın, 3. sezonuna ara veren dizimiz, Ocak ayında kaldığı yerden devam etmeye başladı. 22 Şubat’ta bu sezonunu da tamamlayacak olan dizimiz, 4. sezon onayını da bir süre önce almıştı.Sezonlarında standart bölüm sayısını bir türlü tutturamayan dizimizin, reytinglere gelindiğinde ise gayet belli değerleri ve oranları var. 3. sezonunun ilk yarısıyla kanalının en çok izlenen dizisi olan Royal Pains, 5,181 milyon kişi tarafından seyrediliyor.

Dizimizin konusuna gelirsek…Yeni yeni parlamaya başlayan acil servis doktorumuz Hank, hastanenin önem verdiği zengin bir hastasını kaybedince, bu durum için suçlanır. İşinden olan doktorumuz, öldürdüğü hastanın ailesinin hemen hemen her yere ulaşabilmesi nedeniyle yeni iş de bulamaz. Bir de bunların üstüne, nişanlısı tarafından terk edilince, iyice depresyona girer. Onun bu halinden endişe duyan erkek kardeşi de uzun süredir beklediği Hamptons’taki partiye zorla da olsa onu götürür. Aslında sadece hafta sonu için gittiği Hamptons, Hank adına yeni bir başlangıç da olacaktır.

Oyunculardan da bahsederek karakterlerin üzerinden konuya devam edecek olursak…

Hank
Dizimizin baş karakteri Hank, ilk başta Hamptons’ta kalıp çalışmak istemiyor. Çevre baskısıyla zar zor buna ikna olan karizmatik doktorumuz, ne kadar para verilse de kendi için doğru olmayan şeyleri yapmayı reddetmesini de iyi biliyor.Karakterimizi, Mark Feuerstein canlandırıyor. Oyuncumuz, daha önce Shark ve Masters of Horror gibi dizilere konuk olmuştu. Ama benim kendisini ilk hayranlıkla seyretmem, CBS‘in ipini çok erken çektiği tıbbi drama 3 lbs. ile gerçekleşti.

Evan
Doktorumuzun küçük erkek kardeşidir. Aklı bir karış havada gezen muhasebecimiz; abisi Hamptons’a taşınmaya karar verdikten sonra onunla kalıp, sözde “muhasebe” işlerini yürütüyor.Evan’ı, Paulo Costanzo canlandırıyor. Sinemada bir çok komedi filminde yer almış olan oyuncumuzu düşününce benim aklıma direkt, kadrolu olarak yer aldığı 2 sezonluk Joey geliyor.

Divya
Doktorumuzun, Hamptons’ta kalmasındaki en büyük etkenlerden biri. Hank, para amacı gütmeden birilerini tedavi edince, haberi duyup hemen -iş başvurusu almadığı halde- doktorumuzun kapısına dayanan karakterimiz, çok geçmeden istediğine ulaşıp, karizmatik doktorumuzun asistan açığını dolduruveriyor. Ama bu asistanlık durumundan ailesinin haberi yok.Karakterimize, pek tanıdık bir sima olmayan Reshma Shetty hayat veriyor. Kendisi daha önce 30 Rock‘a 1 bölümlüğüne konuk olmuş.

Jill
Güzel bayanımız Jill, Hamptons’ın zenginleri tarafından “mezarlık cenneti” diye adlandırılan devlet hastanesinin yöneticisi. En kısa zamanda ücretsiz klinik açmak için canını dişine takarak çalışan karakterimiz ile yeni doktorumuz Hank arasındaki kimya da gözümüzden kaçmıyor.Jill’e, karakteriyle aynı ismi taşıyan Jill Flint hayat veriyor. İlk olarak, yine erken ipi çekilen Six Degrees ile göze batmaya başlayan oyuncumuz, daha sonra Gossip Girl, Nurse Jackie, Mercy ve The Good Wife‘ta da yer aldı.

Boris
Ünlü bir iş adamı olan Boris, Hank’in Hamptons’ta geldiği partinin ev sahibidir. Partide gerçekleşen tıbbi bir acil duruma Hank’in el atması onu çok etkiler. Hank’in, burada kalıp onun için çalışmasını istemektedir. Boris karakterinin, dizinin en soğuk karakteri olduğunu söylemekte de fayda var.Boris rolünde, Campbell Scott‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu Six Degrees‘den ve Damages‘dan tanıyor olabilirsiniz.

Ben, Royal Pains ile birlikte ilk defa bir USA Network dizisini sevip devam etmiş oldum. Kanalın diğer dizilerindeki gibi, her bölüm farklı konular üzerinde duruluyor. Fakat karakterlerimizin özel hayatları da pek yadsınacak kadar az yer alıyor gibi gelmedi bana. Tabii ki bir Grey’s Anatomy kadar girilmiyor devamlı oyuncularımıza, ama konusu devam eden tıpla alakalı dizileri seven biri olarak “bu kadarı da bana yeter” diyorum. Son olarak, dizinin başarılı bir komedi-drama örneği olduğu da bir gerçek bana kalırsa.Şans verecek olanlara şimdiden iyi seyirler!Tanıtım Filmi:

Jenerik: