Legend of the Seeker'ı kurtarın

Legend of the Seeker’ı kurtarın

İptal olan Legend of the Seeker‘ın son bölümü dün akşam yayınlandı.Dizinin hayranları ise pes etmiş değiller. Güçlü bir kitle olduklarını herkese göstererek kanalların ilgisini çekmeye çalışıyorlar.

Hemen her dizinin bitiminde dizinin hayranları, Internet’in bize sağladığı olanakları kullanarak diziyi kurtarmak için kampanya yaparlar.Legend of the Seeker’ın hayranları da geri kalmadılar, dizinin 3. sezonuna devam edebilmesi için bir saveourseeker.com web sitesini oluşturdular.Diğer kampanyalardan farklı olarak sadece kuru kuru imza toplamıyorlar; aynı zamanda diziyi kurtarmak için yapılacak çalışmalar için bağış topluyorlar.5 kişilik bir ekip tarafından yürütülen kampanyanın duyurulmasından itibaren 72 saatten az bir süre içinde ilk hedef olan, Daily Variety dergisine reklam vermek için gerekli 6244$’a ulaşıldı. Çeşitli sanatçıların hazırladığı çalışmalardan hayranların oylarıyla Miriam Kintscher’in reklamı seçildi; derginin 7 Mayıs tarihli sayısında yayınlandı.

Legend of the Seeker'ı kurtarın - Daily Variety

Legend of the Seeker’ı kurtarın – Daily Variety

Aradan geçen bir haftada toplanan bağışlarla, yine Kinstcher tarafından hazırlanan bir reklam 3600$ karşılığı, bu kez Hollywood Reporter’ın 14 Mayıs sayısında yayınlandı.

Legend of the Seeker'ı kurtarın - Hollywood Reporter

Legend of the Seeker’ı kurtarın – Hollywood Reporter

Şu an yapılan çalışma ise iki hafta süreli: 30 Mayıs’a kadar toplanan paralarla dizinin ilk sezonunun DVD’lerinden satın alarak halk kütüphanelerine dağıtılması. Hem dizinin kârı artacak hem de binlerce yeni insanın Seeker’la tanışmasıyla potansiyel yeni izleyiciler oluşacak. Hedef en az 10000$ ile 250 adet DVD. İlk hafta sonunda 7684$ toplandı bile.Dizinin temel aldığı Doğruluk Kılıcı kitaplarının yazarı Terry Goodkind imzalı bir mesaj yayınlayarak kampanyayı desteklemekten gurur duyduğunu belirtti.Terry Goodkind’ın desteği sadece yayınladığı mesajla bitmiyor, belirli bir miktarın üzerinde bağış yapanlara onun imzaladığı dizinin ilk sezon DVD’si hediye ediliyor.