Hepimizin Matrix üçlemesiyle tanıdığı Wachowski Kardeşler bu sefer ilk defa bir televizyon projesiyle karşımızda. Yapım, aynı zamanda Netflix’in ilk orijinal bilim kurgu dizisi olma özelliğini taşıyor. 5 Haziran’da izleyicilerin beğenisine sunulan Sense8‘i tanıyalım:

YAYIN BİLGİLERİ

YAYINCI: NETFLIX

YAPIMCI-SENARİST-YÖNETMEN: THE WACHOWSKIS (Wachowski Kardeşler)

TÜR: DRAM – BİLİM KURGU

BÖLÜM SAYISI: 12

BÖLÜM UZUNLUKLARI: 50-65 DAKİKA


 

KONU:

7 farklı ülkenin 8 farklı şehrinde yaşayan 8 farklı kişinin arasında bir kadının ölümü nedeniyle gizemli, duygusal ve zihinsel bağ oluşuyor. Onlar bunun ne olduğunu anlamaya çalışırken bir yandan da kendilerini bir tehlikenin ortasında buluyorlar. Karakterlerimizle ilgilenen iki farklı grubu görüyoruz ilk dakikalarda… Bir grup onları avlamak isterken, diğeri korumak istiyor.


 

KARAKTERLER:

Oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosu ve tam 8 başrolü bulunan dizimizin karakterlerini hepsi için özel olarak hazırlanan videolarla birlikte tanıyalım:

Wolfgang:

 

 

Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşıyor. Olanların dışında bir de babasını kaybeden Wolfgang, baba mesleği kasa hırsızlığı işinde.
Karakteri, Max Riemelt canlandırıyor.

Sun:

 

 

Güney Kore’nin başkenti Seul’da yaşıyor. İş kadını, kardeşiyle birlikte çalışıyorlar; aynı zamanda da yeraltı kickboksçusu.
Karakteri, daha önce Wachoskiler’in 2 filminde yer almış Doona Bae canlandırıyor.

Nomi Marks:

 

 

Kız arkadaşı Amanita ile birlikte San Francisco’da yaşayan transeksüel blog yazarı ve hacker.
Karakteri, gerçekte de transeksüel olan Jamie Clayton canlandırıyor.

 

 

Will:

 

Chicago’da yaşıyor. Babası gibi polis memuru. Yaramazlıkları sonucu babası tarafından çok kez tutuklanmış.
Karakter, daha önce izlemiş olabileceğiniz bazı dizilerdeki konuk oyunculuğu ve Stargate Universe‘ten hatırlayacağınız Brian J. Smith‘in ellerinde hayat buluyor.

Riley:  

Riley

 

 

İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan bir İzlandalı. Bir gece kulübünde DJ’lik yapıyor.
Karakter, Tuppence Middleton tarafından canlandırılıyor.

Capheus:

 

 

Kenya’nın başkenti Nairobi’de yaşıyor. Hasta bir annesi var; onun gerekli olan ilaçları alabilip iyileşmesi için herşeyi yapmaya hazır. Otobüs şoförlüğü yapıyor.
Karakteri, Aml Ameen canlandırıyor.

Lito:

 

 

Meksika’nın başkenti Mexico City’de yaşayan oldukça ünlü bir film aktörü.
Karakteri, Miguel Ángel Silvestre canlandırıyor.

Kala:

 

 

Hindistan’ın Mumbai şehrinde yaşıyor. Aşık olmadığı ama ailesini üzmemek için de bir şey demediği -çalıştığı ilaç firmasının sahibinin oğlu- Rajan ile nişanlandırılıyor.
Karakteri, Tina Desai canlandırıyor.

 

8 Ana karakter dışında dizide aynı zamanda Lost‘tan Sayid rolü ile tanıdığımız Naveen Andrews de bulunuyor. Bu sefer kendisini karakterlerimizi korumayı görev edinmiş Jonas rolünde izliyoruz.
8sense

 YAZARIN NOTU

Diziyi elimden geldiğince tanıtmaya çalıştım, umarım tanıtımdan memnun kalmışsınızdır. İçerdiği bazı sahneler nedeniyle bazı kesimlerden tepkiler alsa da bunlara takılmayacağınızı düşünüyorsanız mükemmel bir dizi sizleri bekliyor. İlk bölümü karakter tanıtımı ile geçtiği için ilk bölümüne bakarak izleyip izlememeye karar vermeyin ve sakın ha 12 bölümü birden bitirmeyin, yavaş yavaş tadını çıkara çıkara izleyin. Unutmayın devamı çok sonra… Herkese iyi seyirler dilerim.


 

FRAGMAN