The Raid serisinin yazarı ve yönetmeni Gareth Evans ve filmin görüntü yönetmeni Matt Flannery’nin yaratıcısı olduğu suç draması Gangs of London’ın tüm bölümleri 23 Nisan’da Sky Atlantic ekranlarında olacak.

Joe Cole’un (Pure, Peaky Blinders) başrolünde olduğu dizinin kadrosunda Sope Dirisu (Humans), Colm Meaney (Hell on Wheels), Lucian Msamati (His Dark Materials), Michelle Fairley (Game of Thrones), Valene Kane (The Other Guy), Asif Raza Mir, Scott James (War of the Worlds), Ray Panthaki (Marcella), Parth Thakerar (Brassic), Aksel Üstün (The Returned), Taye Matthew, Mark Lewis Jones (Carnival Row), Narges Rashidi (The Girlfriend Experience), Jing Lusi (Pure), Pippa Bennett-Warner (MotherFatherSon), Brian Vernel (Collateral), Orli Shuka, Paapa Essiedu (Press), David Bradley (Harry Potter), Richard Harrington (Requiem), Jude Akuwudike (Fortitude) ve Emmett J Scanlan (Safe) bulunmakta.

9 bölümlük dizi, uluslararası çetelerin çalkantılı güç mücadeleleri tarafından parçalanmış, dünyanın en dinamik, çok kültürlü şehirlerinden biri olan günümüz kurgusal Londra’sında geçiyor. Finn Wallace (Colm Meaney), 20 yıldır Londra’nın en güçlü suç ailesinin başındaki kişidir. Organizasyonuna her yıl milyarlarca pound para akmaktadır. Ancak Finn Wallace, suikaste uğrar ve hayatını kaybeder.  Kimse bu ölüm emrini kimin verdiğini bilmemektedir. Ölümünün yarattığı ani güç boşluğu, şehrin sokaklarında faaliyet gösteren çetelerin karmaşık ağı arasındaki kırılgan barışı tehdit etmektedir. Şimdi, kederli, dürtüleri ile hareket eden Sean Wallace (Joe Cole), kontrolü geri kazanmaya ve babasını öldürmekten sorumlu olanları bulmaya çalışacaktır.

Hugh Warren (Hanna, Hard Sun), dizinin yapımcısı; Gareth Evans, Corin Hardy ve Xavier Gens, dizinin yönetmenleri.

Ortak yapımcı Cinemax, dizinin Amerika yayıncısı.

Kaynak